Milan slavio u Bugarskoj, Borussija bolja od Atalante

epa06529537 Patrick Cutrone (L) of AC Milan celebrates with teammates after scoring a goal during the UEFA Europa League round of 32, first leg soccer match between PFK Ludogorets Razgrad and AC Milan in Razgrad, Bulgaria, 15 February 2018.  EPA/BORISLAV TROSHEV

Nogometaši Milana na gostovanju su pobijedili Ludogorec 3-0 i praktički nakon prve utakmice osigurali plasman u osminu finala Europske lige.

Milan je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela golom Patricka Cutronea na asistenciju Hakana Calhanoglua. Na 2-0 je povisio Ricardo Rodriguez iz kaznenog udarca u 64. minuti, a u posljednjim trenucima susreta zabio je i Fabio Borini.

Domaćin je najbliže golu bio u 51. minuti kada je Svjetoslav Djakov uzdrmao gredu. Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić nije nastupio za Milan zbog ozljede prepone.

Gostujuću pobjedu ostvario je i ruski Lokomotiv koji je pobijedio Nicu 3-2 premda su Francuzi nakon pola sata igre vodili 2-0.

Nica je vodila golovima Maria Balotellija (4, 28-11m), no Lokomotiv je u 45. minuti smanjio pogotkom Manuela Fernandesa iz kaznenog udarca. U 67. minuti domaćin je ostao s igračem manje nakon što je isključen Racine Coly zbog prekršaja koji je načinio kao posljednji igrač obrane. Fernandes je izveo slobodni udarac i sjajno zabio za 2-2. Portugalski veznjak je u 77. minuti zabio za potpuni preokret i pobjedu Moskovljana. Vedran Ćorluka nije nastupio za Lokomotiv.

Drugi moskovski predstavnik Spartak kod kuće je izgubio od Athletic Bilbao 1-3. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Artiz Aduriz (22, 39). Baskijski veteran je stigao do brojke od sedam golova i vodeći je strijelac Europske lige. Pogodak za goste zabio je i Rico (45+1), dok je smanjio Luiz Adriano u 60. minuti. Mario Pašalić nije nastupio za Spartak.

Real Sociedad i RB Salzburg su odigrali 2-2, a za austrijski sastav je cijeli susret igrao Duje Ćaleta-Car. Salzburg je poveo u 27. minuti nakon autogola Mikela Oyarzabala. Andreas Ulmer je ubacio loptu iz kornera, a Oyarzabal glavom zatresao vlastitu mrežu. Izjednačio je Odriozola (57), a Januzaj je u 80. minuti doveo Španjolce u vodstvo. Ipak, u posljednjim trenucima je izjednačio Minamino.

U derbiju večeri Borussia Dortmund je pobijedila Atalanta 3-2, nakon što su gosti vodili 2-1. Bila je to prva pobjeda BVB-a u Europi u zadnjih devet susreta. Borussija je povela u 30. minuti golom Andrea Schurrle, no gosti su početkom nastavka okrenuli rezultat, a oba gola zabio je Josip Iličič (51, 56). Borussiju je vratio u igru Michy Batshuayi lijepim pogotkom s ruba kaznenog prostora u 65. minuti, a isti je igrač zabio za pobjedu u 90. minuti.

Arsenal je na gostovanju rutinski odradio dvoboj protiv Ostersundsa pobijedivši 3-0. “Topnici” su rano poveli 2-0 nakon poklona domaće obrane. Za 1-0 je zabio Nacho Monreal u 13. minuti iskoristivši pogrešku vratara Alyja Keita. Alex Iwobi je pucao, a Keita kratko odbio loptu što je iskoristio Monreal i pospremio odbijanac u praznu mrežu. Drugi gol domaćin je zabio u vlastitu mrežu u 24. minuti, a tragičar je bio Sotirios Papagiannopoulos. Mesut Ozil u 58. minuti je zabio za konačnih 3-0. U posljednjim trenucima susreta Pettersson je promašio kazneni udarac za švedski sastav.