Milan privremeno preuzeo vrh Serie A, nakon dva mjeseca na travnjake se vratio Ante Rebić

epa09675213 Milan's Zlatan Ibrahimovic (C) scores the opening goal during the Italian Serie A soccer match Venezia FC vs AC Milan at the Pier Luigi Penzo stadium in Venice, Italy, 09 January 2022.  EPA/ETTORE GRIFFONI

EPA/ETTORE GRIFFONI

Nogometaši Milana slavili su sa 3-0 (1-0) na gostovanju u Veneciji u prvom nedjeljnom dvoboju 21. kola talijanske Serie A, na kojoj se nakon dvomjesečne stanke na travnjak vratio hrvatski napadač Ante Rebić.

Zlatan Ibrahimović je u 2. minuti zatresao mrežu Venezije za vodstvo Milana koje je u 48. minuti udvostručio Francuz Theo Hernandez, a kod oba pogotka je asistirao Rafael Leao. U 59. minuti je Hernandez realizirao kazneni udarac i svojim drugi pogotkom postavio konačnih 3-0.

Nakon dvomjesečne stanke zbog ozljede za Milan je ponovno zaigrao Ante Rebić koji je u 62. minuti zamijenio Leaa.

Milan je pobjedom privremeno zasjeo na vrh ljestvice Serie A sa 48 bodova, dva više od gradskog suparnika Intera, ali branitelji naslova imaju i dvije utakmice manje. Venezia je sa 17 bodova na 16. poziciji, dva mjesta i četiri boda iznad zone ispadanja.