Milan pobjedom do petog mjesta

epa07253422 Milan's Samuel Castillejo (R) scores a goal during the Italian Serie A soccer match AC Milan vs S.P.A.L. at the Giuseppe Meazza stadium in Milan, Italy, 29 December 2018.  EPA/MATTEO BAZZI

U zadnjem dvoboju 19. kola Talijanske lige na San Siru su nogometaši Milana pobijjedili SPAL s 2-1 i probili se na peto mjesto.

Gosti iz Ferrare su poveli golom Petagne u 13. minuti, a u 16. minuti je izjednačio Castillejo. U 64. minuti Milan dolazi do konačnog preokreta, a zabio je Argentinac Higuain. Bio je to njegov prvi gol za Milan nakon 866 minuta i 12 utakmica. U 89. minuti igrač Milan Suso je dobio crveni karton, a u 93. minuti domaći vratar Donnaruma čudesnom obranom je obranio šut Faresa iz blizine.

Alen Halilović nije bio u sastavu Milana, a Lorenco Šimić je ostao na klupi SPAL-a.

Vodi Juventus s rekordna 53 boda ispred Napolija (44), Intera (39) i Lazija (32), Milan je sada peti s 31 bodom, a SPAL je ostao 16. sa 17 bodova.

OZNAKE: Italija, milan, serie a, spal