Milan do pobjede u nadoknadi, Baliću šest minuta

epa07133992 Milan's Suso (C-R) celebrates with his teammates after scoring the 1-0 lead during the Italian Serie A soccer match between AC Milan and Genoa CFC in Milan, Italy, 31 October 2018.  EPA/ROBERTO BREGANI

U posljednjem susretu 11. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan je na gostovanju pobijedio Udinese sa 1-0 postigavši pogodak u petoj minuti sudačke nadoknade.

Pogodak za pobjedu ‘Rossonera’ zabio je Alessio Romagnoli u posljednjim trenucima susreta. Nekoliko minuta prije gola domaćin je ostao s igračem manje nakon što je isključen Bram Nuytnick. Zanimljivo, Nizozemac je proveo na terenu svega osam minuta prije nego što je ‘pocrvenio’.

Za Udinese, koji je upisao peti poraz u zadnjih šest kola, od 84. minute je igrao Andrija Balić, dok Alen Halilović nije nastupio za goste.

Atalanta je na gostovanju pobijedila Bolognu 2-1 nakon što je domaćin vodio 1-0 na poluvremenu. Bologna je povela već u trećoj minuti golom Ibrahima M’bayea, no Atalanta je u nastavku okrenula rezultat, a strijelci su bili Gianluca Mancini (57) i Daniel Zapata (70). Mario Pašalić je za goste igrao posljednje dvije minute.

Na gostovanju je slavio i Torino deklasiravši Sampdoriju sa 4-1. Golove za Torino zabili su Andrea Belotti (12, 43-11m), Iago Falque (56) i Armando Izzo (78), dok je pogodak za Sampu zabio Fabio Quagliarella (65)

Gostujuće bodove dohvatio je i Sassuolo pobijedivši Chievo sa 2-0, a golove su zabili Federico di Francesco u 42. minuti, te Emanuele Giaccherini (90+4-ag). Adrian Šemper nije branio za domaći sastav.

Lazio je pobijedio SPAL sa 4-1. Dva gola je zabio Ciro Immobile (26, 35), a po jedan Danilo Cataldi (59) i Marco Parolo (70). Pogodak za goste postigao je Mirko Antenucci (28). Milan Badelj nije nastupio za rimski sastav zbog ozljede.

Na ljestvici vodi Juventus sa 31 bodom ispred Intera i Napolija sa po 25 bodova.

REZULTATI
Bologna - Atalanta  1-2 (M'baye 3 / Mancini 57, Zapata 70)
Udinese - Milan     0-1 (Romagnoli 90+5)
Sampdoria - Torino  1-4 (Quagliarella 65 / Belott (12, 43-11m, Falque 56, Izzo 78)
Chievo - Sassuolo   0-2 (Di Francesco 42, Giaccherini (90+4-ag)
Parma - Frosinone   0-0
Lazio - SPAL        4-1 (Immobile 26, 35, Cataldi 59, Parolo 70 / Antenucci 28)
U subotu:
Inter - Genoa       5-0 (Gagliardini 14, 49, Politano 16, Joao Mario 90+1, Nainggolan 90+4)
Fiorentina - Roma   1-1 (Veretout 33-11m / Florenzi 85)
Juventus - Cagliari 3-1 (Dybala 1, Bradarić 38-ag, Cuadrado 87 / Joao Pedro 36)
U petak:
Napoli - Empoli     5-1 (Insigne 9, Mertens  38, 64, 90+3, Milik 90 / Caputo 58)