Mikaeli Shiffrin pobjeda u Ofterschwangu i Mali kristalni globus

epa06419529 Mikaela Shiffrin of USA cuts a gate in the first run of the FIS Alpine Skiing women World Cup Giant Slalom at Kranjska Gora, Slovenia , 06 January 2018.  EPA/ANTONIO BAT

Amerikanka Mikaela Shiffrin je u subotu u njemačkom Ofterschwangu po 31. put stala na najviše mjesto pobjedničkog postolja u slalomskim utrkama Svjetskog kupa, čime je po peti put u karijeri osvojila i Mali kristalni globus u ovoj disciplini.

Shiffrin je imala najbolji rezultat prve vožnje, a u drugoj je uspjela sačuvati devet stotinki prednosti pred Švicarkom Wendy Holdener koja se nadala svojoj prvoj slalomskoj pobjedi u Svjetskom kupu, ali se na kraju morala zadovoljiti drugim mjestom. Treća je bila olimpijska pobjednica iz Pjongčanga Šveđanka Frida Hansdotter.

U redoslijedu slaloma, u koji se ubrajaju i paralel slalomi te gradske utrke, Shiffrin je u ovoj sezoni osvojila 880 bodova od mogućih 1000 bodova. Bila je druga na otvaranju sezone u Leviju i nije završila slalom u Lenzerheideu. U ukupnom redoslijedu Shiffrin je stigla do 1673 boda, 623 više u odnosu na drugoplasiranu Wendy Holdener.

Sljedeća utrka skijašica bit će spust na završnici Svjetskog kupa u švedskom Areu, koji je na rasporedu u srijedu, 14. ožujka.