Miami preko Philadelphije osigurao finale Istoka, Dallas odveo Phoenix u sedmu utakmicu

epa09939100 Philadelphia 76ers center Joel Embiid (R) is defended by Miami Heat guard Gabe Vincent (L) during the second half of the NBA Eastern Conference semifinals series between the Miami Heat and the Philadelphia 76ers at FTX Arena in Miami, Florida, USA, 10 May 2022.  EPA/RHONA WISE SHUTTERSTOCK OUT

EPA/RHONA WISE

Miami je gostujućom 99-90 pobjedom nad Philadelphijom s ukupnih 4-2 postao prva momčad koja je osigurala ulazak u konferencijsko NBA finale. Utakmica je u prvom poluvremenu bila potpuno izjednačena s nekoliko izmjena vodstva da bi u trećoj četvrtini Heat otišao na 68-52 a u četvrtoj četvrtini na velikih 92-72 i već tada praktički osigurao pobjedu. Miami će u finalu Istočne konferencije igrati protiv pobjednika serije između Milwaukeeja i Bostona.

Bivši igrač Philadelphije Jimmy Butler je dominirao s 34 koša (13/29), osam skokova i četiri asistencije, Max Strus je zabio 20 uz 11 skokova i pet asistencija, PJ Tucker je zabio 12.

Za Sixerse Joel Embiid (šut 7/24, 12 skokova) i Tyrese Maxey (9/22) po 20 koševa, Tobias Harris 14 koševa i osam skokova, James Harden 11 koševa i devet asistencija.

Dallas je u svojoj dvorani pobijedio Phoenix s 113-86 i izjednačio na 3-3 u polufinalu Zapadne konferencije. Sredinom druge četvrtine bilo je 41-39 za Maverickse koji su zatim serijom 19-6 do poluvremena otišli na 60-45 a onda u sljedećih 12 minuta tu prednost dodatno povećali na 94-72.

Opet je Luka Dončić vodio Maverickse do pobjede, zabio je 33 koša (11/26), uzeo 11 skokova, asistirao osam puta i ukrao četiri lopte, Reggie Bullock je zabio 19 (5/11 za tri) uz sedam skokova, Jalen Brunson 18 koševa, Spencer Dinwiddie 15 (trice 5/7).

Deandre Ayton s 21 košem (10/16) najefikasniji kod Sunsa, Devin Booker je zabio 19 (6/17), Chris Paul 13 koševa i četiri asistencije.