Miami i Minnesota kao zadnji ušli u NBA doigravanje, loš završetak sezone za Darija Šarića

Apr 14, 2023; Minneapolis, Minnesota, USA; Oklahoma City Thunder forward Dario Saric (9) reacts during the first quarter against the Minnesota Timberwolves at Target Center. Mandatory Credit: Matt Krohn-USA TODAY Sports Photo: Matt Krohn/REUTERS

Matt Krohn/REUTERS

Miami i Minnesota zadnja su dva kluba koji su osigurala ulazak u NBA doigravanje, u petak navečer pobijedili su Chicago odnosno Oklahomu i tako ušli u doigravanje gdje će Heat igrati protiv Milwaukeeja a Wolvesi protiv Denvera.

Max Struss s 23 koša u prvom poluvremenu najzaslužniji je što je Miami tijekom prve dvije i pol četvrtine bio u stalnom vodstvu, već krajem prve četvrtine Heat je bio na +14. Bullsi su krajem trećeg perioda doveli utakmicu u egal a početkom zadnjih 12 minuta i poveli s šest koševa razlike međutim u zadnje četiri minute od 90-87 za  Chicago Miami je serijom 15-1 došao do 102-91 pobjede.

Jimmy Butler (11/24) i Max Struss (8/16) imali su po 31 koš za Miami, Tyler Hero 12 (5/12) koševa, osam skokova i sedam asistencija, Bam Adebayo osam (1/9) koševa uz 17 skokova. Za Chicago DeMar DeRozan 26 koševa (9/19) i devet asistencija, Alex Caruso 16 (6/11), Zach LaVine 15 (6/21), Coby White 14 (5/10).

Minnesota je protiv Oklahome bila prilično dominantna, prednost Wolvesa rasla je iz četvrtine u četvrtinu: u prvoj su bili na +4, u drugoj +14, u trećoj su imali +16 a u zadnjoj ogromnih +29, završilo je 120-95. Šest igrača Wolvesa imali su 11+ koševa, Karl-Anthony Towns 28 (11/16) uz 11 skokova, Rudy Gobert 21 (6/11) plus deset skokova, Anthony Edwards 19 (8/18) uz deset skokova i šest asistencija. Kod Oklahome Shai Gilgeous-Alexander upisao je 22 koša (5/19), Luguentz Dort (6/14) i Jalen Williams (5/10) po 17 koševa, Josh Giddey ostao je tek na osam (2/13) dok je Dario Šarić za 12 minuta u igri imao dva koša (1/3) i dva skoka.