Miami i Lakersi na pobjedu do konferencijskih polufinala, Lonnie Walker IV junak Los Angelesa

May 6, 2023; Los Angeles, California, USA; Los Angeles Lakers guard Lonnie Walker IV (4) shoots against Golden State Warriors guard Jordan Poole (3) and forward Draymond Green (23) during the first half in game three of the 2023 NBA playoffs at Crypto.com Arena. Mandatory Credit: Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports Photo: Gary A. Vasquez/REUTERS

Gary A. Vasquez/REUTERS

Miami i LA Lakersi su u ponedjeljak navečer došli nadomak ulaska u konferencijska polufinala, Heat je s 109-101 pobijedio New York a Lakersi s 104-101 Golden State i tako s 3-1 trebaju još samo po jednu pobjedu za prolaz.

Golden State je na četiri minute prije kraja treće četvrtine vodio s 77-65 međutim Lakersi su se do kraja tog perioda prvo približili na 84-77 a onda u zadnjih 12 minuta uz odličnu rolu neočekivanog junaka Lonnieja Walkera IV, koji je svih svojih 15 koševa (šut 6/9) upisao u tom vremenu, došli do velike pobjede.

LeBron James je upisao 27 koševa (10/25), devet skokova i šest asistencija, Anthony Davis 21 koš (10/16) i 15 skokova, Austin Reaves 21 koš (7/15) i četiri asistencije dok je D’Angelo Russell ostao na četiri koša (1/10) što je otvorilo prostor za igru Lonnieju Walkeru. Za Warriorse Stephen Curry imao je 31 koš (12/30), 14 asistencija i deset skokova ali je u zadnjoj minuti promašio dva ključna šuta, po jednu dvicu i tricu, Klay Thomson je šutirao 3/11 za devet koševa, Andrew Wiggins je zabio 17 (6/14) a Gary Peyton 15 (7/9).

Miami je kroz gotovo cijelu utakmicu imao prednost između pet i deset koševa, na nešto manje od minute do kraja bilo je 107-99 tako da Knicksi nisu imali pravu priliku za preokret. Jimmy Butler je opet vukao Miami, imao je 27 koševa (9/17) i deset asistencija, Bam Adebayo 23 koša (10/17) i 13 skokova, Max Strus 16 koševa (6/13), Kyle Lowry 15 (4/6). Za New York Jalen Brunson 32 koša (10/21) i 11 asistencija, RJ Barrett 24 koša (9/16), Julius Randle 20 (8/13) i devet skokova.