Max Verstappen slavio na VN Nizozemske. Četvrta mu je to pobjeda zaredom

epa10159211 Dutch Formula One driver Max Verstappen of Red Bull Racing in action during the Formula One Grand Prix of the Netherlands at the Zandvoort Circuit in Zandvoort, Netherlands, 04 September 2022.  EPA/KOEN VAN WEEL

EPA/KOEN VAN WEEL

Aktualni svjetski prvak Nizozemac Max Verstappen u Red Bullu pobjednik je Velike Nagrade Nizozemske, 15. utrke sezone svjetskog prvenstva formule 1.

Verstappen je u utrku na stazi Zandvoort ušao s najbolje startne pozcije, a završio kao pobjednik.

Njegova je to četvrta pobjeda u nizu, deseta ove sezone, te 30. u karijeri.

“Bila je to veličanstvena vožnja,” poručili su mu iz momčadi.

“Nije bila baš jednostavna utrka, morali smo izgurati cijelu utrku. Na koncu je ispalo jako dobro.. Tako je posebno pobijediti na domaćoj utrci. Morao sam naporno raditi za to ove godine,” kazao je Verstappen.

Drugo mjesto je osvojio pilot Mercedesa Britanac George Russell, dok je treći bio Monegažanin Charles Leclerc u Ferrariju.

“Stvarno je poseban osjećaj utrkivati se u Zandvoortu. Kao momčad danas smo pokazali nevjerojatan tempo, to nam daje puno samopouzdanja za dalje. Polako se približavamo toj najvišoj stepenici, pa gurajmo dalje,” kazao je Russell.

Ove godine uvjerljivi Verstappen nije slavio u samo pet utrka, pa ne čudi njegova prednost od 109 bodova u ukupnom zbiru.

Nizozemac, koji je na putu obrane naslova, sedam utrka prije kraja ima 310 bodova, dok su Leclerc i Meksikanac Sergio Perez u Red Bullu sakupili po 201 bod.

U poretku konstrukrora vodi Red Bull (511) ispred Ferrarija (376) i Mercedesa (346).

Sljedeća utrka sezone bit će Velika nagrada Italije u Monzi 11. rujna.