Matej Vuk strijelac za pobjedu Istre nad ‘Farmaceutima’ i potpuno kompliciranje borbe za ostanak!

15.05.2021..,Pula  -Stadion Aldo Drosina, 35. kolo Hrvatski Telekom Prve HNL: Istra 1961 - Slaven Belupo.Karlo Lulic

Srecko Niketic/PIXSELL

U prvoj utakmici programa pretposljednjeg (35.) kola HT Prve lige Istra 1961 je na Aldo Drosini rezultatom 1-0 (0-0) svladala Slaven Belupo i tako sedmom ligaškom pobjedom u sezoni stigla do 29 bodova na kontu, dva manje od svog današnjeg suparnika te time u potpunosti zakomplicirala dramatičnu borbu za ostanak.

Pogodak vrijedan velika tri boda ‘Zeleno-Žutih’ postigao je Matej Vuk u 46. minuti susreta, a vrijedi istaknuti da Danijel Jumić u posljednjem kolu na gostovanju u Osijeku neće moći računati na danas kartoniranog Taichija Haru.

Prilikama zaista siromašno prvo poluvrijeme gledali smo u Puli. Obje momčadi igrale su dosta oprezno i nepovezano u napadu, te smo svega nekoliko puta vidjeli spomena vrijedne dolaske u posljednju trećinu.

Iz prvog dijela tako ističemo tek Gonzalezov blok Bogojevićevog udarca sa sedam metara u 23. minuti, neuspjeli pokušaj udarac Hare u izglednoj situaciji na dvanaest metara te najkonkretniju situaciju koja se odigrala poslije Ivančićevog ubačaja iz kuta, Šutalo je na drugoj strani dobio duel s Godom i poslao loptu malo pored vratnice.

Nakon minute nadoknade sudac Mario Zebec igrače je poslao na odmor, a važna informacija iz prvog dijela svakako je činjenica da zbog žutog kartona zarađenog u 33. minuti Danijel Jumić u posljednjem kolu neće moći računati na akumulirano sankcioniranog Taichija Haru.

Nastavak domaći nisu mogli bolje otvoriti. Poslije svega 25 sekundi igre ‘Zeleno-Žuti’ stižu do vodstva! Hujber se s desne strane centra terena probio sve do ruba šesnaesterca i dodao u sredinu za Haru, nakon lošeg primanja Japanca lopta se sretno odbija do Vuka koji nečuvan udarcem iz prve s dvanaest metara snažnim udarcem pogađa lijevi kut za 1-0 Istre i svoj šesti ligaški pogodak u sezoni!

Već u 48. minuti konkretno prijete i ‘Farmaceuti’. Ubačaj sa strane izveo je Goda, pronašao Krstanovića koji glavom s lijevog ruba peterca prosljeđuje u sredinu, tamo je pored dva igrača Istre u skoku najviši Knoll, koji glavom puca u donji lijevi kut, no na gol crti sigurnu obranu upisuje koncentrirani Lučić.

Naravno, gosti su poslije primljenog pogotka počeli konkretnije napadati suparnika. U 64. minuti ponovno Knoll prijeti Istri. Jednu blokiranu loptu koja je padala u visokom luku Krstanović glavom s osam gura na pet metara prema suigraču, a on također glavom istu prosljeđuje u gredu!

Pritisak Stipićeve momčadi se nastavio, ali dalekometne pokušaje Krstanovića i Lulića u 67. i 69. minuti mirno je ukrotio domaći vratar Lučić.

Uslijedio je period u kojem je ‘zvijezda događaja’ bio glavni sudac Mario Zebec. U 73. minuti gosti su protestirali zbog njegove da duel Glavčića i Galilee nije dovoljan za kazneni udarac, poslije tihe VAR konzultacije s kolegama Pejinom i Tomasom varaždinski sudac potvrdio je svoju odluku. Tri minute poslije protestiraju i domaći jer je Zebec sudio prekršaj u napadu Vuku zbog duela s Parackim, kojem je, evidentno bez ‘utjecaja’ Vuka’ u trku ‘otišla’ stražnja loža (te je zbog toga i napustio uskoro igru).

Do kraja utakmice, četiri minute sudačke nadoknade, gosti su praktički igrali bez vezne linije te su svim silama nastojali stići do pogotka koji bi značio bod i potvrdu ostanka u prvoj ligi, ali konkretnu prijetnju Lučiću nisu uspjeli kreirati.

Istra u posljednjem kolu gostuje u Gradskom vrtu kod Osijeka, dok će Slaven Belupo sezonu zaključiti na svom terenu domaćinstvom Varaždinu.