Mario Pašalić strijelac i asistent u uvjerljivoj pobjedi Atalante protiv Milana

19.11.2019., Stadion Aldo Drosina, Pula - Prijateljska nogometna utakmica, Hrvatska - Gruzija. Mario Pasalic

Luka Stanzl/PIXSELL

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić upisao je pogodak i asistenciju u susretu 17. kola Serie A u kojem je Atalanta na domaćem terenu uvjerljivo slavila protiv Milan s čak 5:0 (1:0). U redovima Rossonera Ante Rebić nije ulazio u igru.

Izabranici Gian Piera Gasperinija trenutno tako zauzimaju peto mjesto ljestvice s četiri boda zaostatka za Romom koja drži poziciju koja iduće sezone vodi u Ligu prvaka.

Domaćin je poveo u 10. minuti nakon odličnog zgodtka Gomeza, a samo pet minuta kasnije Pašalić je odličnim udarcem pogodio gredu.

Hrvatski veznjak je prednost svoje momčadi povisio u 61. minuti kada je pravovremeno utrčao te je skrenuo dodavanje Gosensa iza leđa Donnarumme. Bio je to njegov četvrti gol u aktualnoj sezoni Serie A, a još dva je dodao u Ligi prvaka.

Nakon pogotka Pašalić se upisao i u asistente, već u 63. minuti je uposlio Iličića koji vara svog čuvara i snažnim udarcem šalje loptu u gol gostiju.

Iličić je svoj drugi gol na utakmici za 4:0 Atalante postigao u 72. minuti. Ovaj put dodavač je Gomez, a slovenski reprezentativac je precizno pogodio s 20-ak metara.

Peti pogodak na susretu vidjeli smo u 83. minuti kada se nedugo nakon što je ušao u igru u strijelce upisao Muriel.