Marin Čilić u trećem kolu Australian Opena, kraj za Anu Konjuh

epa09696212 Marin Cilic of Croatia celebrates winning the second set during his second round match against Norbert Gombos of Slovakia at the Australian Open Grand Slam tennis tournament in Melbourne, Australia, 20 January 2022.  EPA/JASON O'BRIEN

EPA/JASON O'BRIEN

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 3. kolo grand slam turnira Australian open svladavši u Melbourneu Slovaka Norberta Gombosa s 6-2, 6-3, 3-6, 7-6 (6) za dva sata i 42 minute igre.

Čilić (ATP-27.) je opravdao ulogu favorita protiv Gombosa, 117. igrača svijeta, u njihovu prvome međusobnom dvoboju.

Čilić je glatko dobio prva seta, u kojima mu Slovak nije ozbiljnije zaprijetio na početnome udarcu. No, problemi za Marina počeli su u trećem setu, kada mu je Gombos u drugom gemu po prvi puta oduzeo servis, a kada je Marin napravio “rebreak” u petom gemu, Slovak još jednom oduzima početni udarac kod 3-4 i dobiva set.

Četvrti set bio je posve izjednačen i otišao je do “tie-breaka”, u kojem Marin vodi s 4-2, a Gombos se vraća i kod 6-5 ima čak i set-loptu na svoj servis. Čilić ipak dobija tri poena zaredom i sprječava odlazak meča u peti set.

Čilić je imao čak 20 aseva i samo dvije dvostruke pogreške, 56 posto ubačaja prvog servisa, te 46 winnera i 56 neprisiljenih pogrešaka u meču.

U 3. kolu Čilić ide na petoga nositelja Rusa Andreja Rubljeva, koga je dobio u njihovu prvome međusobnom srazu u Ženevi 2015. godine, a potom izgubio pet mečeva u nizu.

Ana Konjuh ispala

Hrvatska tenisačica Ana Konjuh oprostila se od grand slam turnira Australian Open porazom u 2. kolu od Amerikanke Danielle Collins s 4-6, 3-6 za 80 minuta igre.

Konjuh (WTA-58.) nije našla načina kako se suprostaviti 30. igračici svijeta u njihovu prvom međusobnom srazu.

Dubrovkinja je izgubila svoj prvi servis u dvoboju u drugom gemu, pa se vratila u meč spasivši dvije set-lopte kod 3-5, da bi odmah u sljedećem gemu prokockala 40-15 na svom početnom udarcu i izgubila set.

I u drugom setu kobnim se pokazao gubitak servisa Konjuh u drugom gemu, a sve što je Ana učinila dokraja meča je bila jedna neiskorištena “break” lopta kod 3-5.

Konjuh je u u ovom meču imala čak osam dvostrukih pogrešaka pri servisu i nijedan as, te samo 47 posto ubačaja prvog servisa. Imala je više winnera od Collins (16-14), ali i više neprisiljenih grešaka (26-18). Amerikanka je iskoristila sve tri ponuđene lopte za obrat.