Marin Čilić u četvrtfinalu Roland Garrosa! ‘Pomeo’ je drugog tenisača svijeta

epa09987022 Marin Cilic of Croatia celebrates after winning against Daniil Medvedev of Russia in their men’s fourth round match during the French Open tennis tournament at Roland Garros in Paris, France, 30 May 2022.  EPA/YOAN VALAT

EPA/YOAN VALAT

Hrvatski tenisač Marin Čilić igrat će u četvrtfinalu ovogodišnjeg Roland Garrosa nakon sjajne partije i pobjede od 6:2, 6:3, 6:2 koju je ostvario protiv drugog nositelja Danila Medvjedeva.

Bio je ovo četvrti međusobni meč hrvatskog i ruskog tenisača te premijerna pobjeda Čilića koji nastavlja sa sjajnim igrama u Parizu ove godine. U četiri dosadašnje pobjede ispustio je samo jedan set i to protiv Mađara Fucsovicsa.

Protiv Balazsa je izgubio tek tri gema, protiv Simona pet, a protiv Medvjedeva sedam gemova.

Sjajno je Čilić odradio cijeli meč te nije dozvolio drugom nositelju Roland Garrosa baš nikakvu šansu. U prve dvije dionice Čilić je imao tri break prilike i sve je tri iskoristio, dok Medvjedev nije ni došao u šansu za uzimanje servis gema suparnika.

U oba slučaja Čilić je prve break gemove u setovima radio u isti trenutak, kod vodstva 3-2. S tim da je u prvom setu napravio još jedan za 6-2, dok je u drugom setu tek nešto malo duže odolijevao ruski tenisač. Uvodna dva seta bila su gotovo tek za sat vremena igre.

U trećem setu Čilić nije nimalo spuštao gas, čak štoviše, sva drama isparila je vrlo brzo s terena jer je 20. nositelj Čilić osvojio četiri gema u nizu i time potpuno slomio uglednog suparnika.

U četvrtfinalu Čilić će igrati protiv sedmog nositelja Andreja Rubljova kojem je Talijan Sinner predao meč početkom trećeg seta i nakon 1-1 u setovima.

U karijeri su Čilić i Rubljov igrali šest puta te Rus ima prednost 4-2, no posljednji meč dobio je Čilić. Dogodio se on početkom ove godine na Australian Openu, a hrvatski tenisač je slavio 7-5, 7-6(3), 3-6, 6-3.