Marin Čilić i Ana Konjuh u trećem kolu turnira Adelaide 2

epa09671000 Ana Konjuh of Croatia in action during her match against Qinwen Zheng of China on day five of the Melbourne Summer Set tennis tournament at Melbourne Park in Melbourne, Australia, 07 January 2022.  EPA/JAMES ROSS  AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT

EPA/JAMES ROSS AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić, trenutno 29. igrač svijeta, pobijedio je u drugom kolu ATP turnira u Adelaideu Španjolca Jaumea Munara.

Rezultatom 7-6(6), 6-2, Čilić je odnio pobjedu nakon nešto više od jednog i pol sata meča. Munar je inače 72. igrač svijeta, a u drugo kolo natjecanja došao je nakon pobjede Australsca Johna Millmana.

Na prošlotjednom turniru u Adelaideu Marin je došao do polufinala u kojem je izgubio od Rusa Karena Hačanova.

Ana Konjuh u trećem kolu

Hrvatska tenisačica Ana Konjuh plasirala se u srijedu u treće kolo WTA teniskog turnira Adelaide 2 nakon što je sa 4-6, 6-2, 7-6(3) poslije dva sata i 22 minute pobijedila Čehinju Markete Vondrušovu.

Konjuh je izgubila prvi set nakon što je napravila pet dvostrukih grešaka i jednom izgubila svoj servis, no u drugom setu servira pet aseva i tri puta uzima servis suparnici za 6-2. Treći set odlučen je tie breakom, a Konjuh je upisala drugu pobjedu u drugom međusobnom ogledu protiv Čehinje, 34. tenisačice svijeta.

U trećem kolu Dubrovkinja će igrati protiv pobjednice susreta između Amerikanke Cori Gauff, treće nositeljice na ovom turniru, i Ukrajinke Marte Kosjuk, 50. na WTA ljestvici.