Marcel Hirscher objavio kraj karijere

epa05759233 Marcel Hirscher (C) of Austria celebrates on the podium after winning the men's Giant Slalom race at the FIS Alpine Skiing World Cup in Garmisch-Partenkirchen, Germany, 29 January 2017. Hirscher won ahead of second placed Matts Olsson (L) of Sweden and third placed Stefan Luitz (R) of Germany.  EPA/CHRISTIAN BRUNA

epa

Legendarni austrijski skijaš Marcel Hirscher, ukupni pobjednik Svjetskog kupa u posljednjih osam sezona, u srijedu je na konferenciji za medije u svom rodnom Salzburgu objavio kako završava karijeru u dobi od 30 godina.

Hirscher je tijekom karijere ostvario 67 pobjeda u Svjetskom kupu, 32 u slalomu, 31 u veleslalomu, tri u paralelnom slalomu i jednu u superveleslalomu. Uz osam velikih Kristalnih globusa osvojio je i po šest malih Globusa u slalomu i veleslalomu.

Prošle je godine na ZOI u Pjongčangu osvojio zlata u veleslalomu i kombinaciji, a ima i srebro u slalomu iz Sočija 2014. Na svjetskim prvenstvima je osvojio sedam zlatnih i četiri srebrne medalje.

Sjajni je Austrijanac pet od svojih 32 slalomskih pobjeda ostvario i na zagrebačkom Sljemenu.