Manchester United teško do pobjede protiv West Hama

U susretu 34. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United je pobijedio West Ham sa 2-1 vrativši se u igru za plasman u Ligu prvaka.
“Crveni vragovi” su jedva slomili ‘Čekičare’, a oba gola domaćin je zabio s bijele točke.
United je poveo u 19. minuti golom Paula Pogbe iz kaznenog udarca. Izjednačio je Felipe Anderson u 49. minuti, a u 76. su gosti bili korak do velikog preokreta, no udarac Antonija s ruba kaznenog prostora završio je u vratnici.
Četiri minute kasnije Graham Scott je dosudio i drugi jedanaesterac za United, a ponovo je siguran bio Pogba.
United se ovom pobjedom probio na peto mjesto sa 64 boda, jednim bodom manje od Chelsea na četvrtoj poziciji, posljednjoj koja vodi u Ligu prvaka.
Tottenham je bez većih problema pobijedio ‘fenjeraša’ Huddersfield Town sa 4-0, a junak utakmice bio je trostruki strijelac Lucas Moura. “Spursi” su poveli u 24. minuti golom Victora Wanyame, a potom je na scenu stupio brazilski veznjak postigavši tri gola za potvrdu uvjerljive pobjede (27, 87, 90+3).
Moura je tako postao tek četvrti Brazilac koji je u Premiershipu upisao ‘hat-trick’ nakon Afonso Avesa, Robinha i Firmina.
Southampton je ostvario važne bodove u borbi za prvoligaški spas pobijedivši Wolverhampton sa 3-1. Dva gola zabio je Nathan Redmond (2, 30), a među strijelce se upisao i Shane Long (71). Pogodak za goste zabio je Willy Boly (28).
Važnu pobjedu upisao je i Burnley koji je u ‘derbiju začelja’ porazio Cardiff City sa 2-0. Oba gola zabio je Chris Wood (31, 90+2)
U nedjelju će igrati kandidati za naslov prvaka Liverpool i Manchester City. Livepool očekuje derbi protiv Chelsea, dok City gostuje kod Crystal Palacea.
Na ljestvici vodi Liverpool sa 82 boda, Manchester City ima dva boda manje, ali i utakmicu manje, dok je Tottenham treći sa 67 bodova.
U donjem dijelu ljestvice upitno je još tko će se pridružiti Fulhamu i  Huddersfield Townu koji sele u niži rang natjecanja. Trenutačno treću poziciju koja donosi ispadanje drži Cardiff City s pet bodova zaostatka za zonom spasa.