Manchester City uvjerljiv protiv Arsenala, večer za zaborav Davida Luiza

epa08491925 General view of players in action in front of empty stands during the English Premier League soccer match between Manchester City and Arsenal FC at Etihad stadium in Manchester, Britain, 17 June 2020.  EPA/DAVE THOMPSON / NMC / AP POOL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/DAVE THOMPSON

Nogometaši Manchester Cityja sinoć su u prvoj utakmici nakon pauze zbog pandemije koronavirusa pobjedili Arsenal s 3:0.

Utakmicu su obilježile greške Davida Luiza, koji je ušao u 24. minuti nakon ozljede Pabla Marija. City je došao u vodstvo u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena preko Raheema Sterlinga. Luiz je u 49. minuti dobio crveni karton, nakon što je srušio Riyada Mahreza u kaznenom prostoru i skrivio penal.

Precizan s bijele točke bio je Kevin de Bruyne. Konačni rezultat postavio je Phil Foden u prvoj minuti sudačke nadoknade.

David Luiz je ovom utakmicom postavio tri neslavna rekorda u ovoj sezoni Premiershipa: igrač je s najviše crvenih kartona, s najviše skrivljenih penala i s najviše pogrešaka koje su izravno rezultirale golom za protivnika.

U ranije odigranoj utakmici Aston Villa i Sheffield United podijelili su bodove u utakmici bez golova.