Manchester City preskočio Liverpool

Manchester City je u subotu u 29. kolu u gostima dobio Bournemouth sa 1-0, te je privremeno izbio na prvo mjesto Premier lige, ima dva boda više od Liverpoola, koji u nedjelju u Merseyside derbiju gostuje kod Evertona. Pobjednički pogodak postigao je Riyad Mahrez u 55. minuti.

U velikom londonskom derbiju Tottenham i Arsenal su odigrali 1-1. Poveli su gosti u 16. minuti preko Aarona Ramseya, a izjednačio je Harry Kane iz jedanaesterca u 74. minuti. Bio je to njegov deveti gol u derbiju sjevernog Londona čime je preskočio Emmanuela Adebayora koji je u susretima između Tottenhama i Arsenala zabio osam golova.
U posljednjim trenucima susreta gosti su mogli i do pobjede, ali je Hugo Lloris obranio jedanaesterac Pierreu-Emericku Aubameyangu. Bio je to prvi remi Tottenhama ove sezone nakon što je do ove utakmice upisao 20 pobjeda i osam poraza.
 Burnley, koji je nakon Božića nanizao pet pobjeda i tri remija, upisao je drugi poraz u pet dana, kod kuće je izgubio od Crystal Palacea sa 1-3.
 Paul Pogba u sudačkoj nadoknadi (90+4) nije iskoristio penal, ali to nije koštalo Manchester United, koji je na Old Traffordu protiv Southamptona slavio sa 3-2. Ponovno je dvostruki strijelac za United bio je Romelu Lukaku (59, 89), kao i prije četiri dana protiv Crystal Palacea. Time je nastavljen uspješan niz u Premier ligi pod trenerskom palicom Solskjaera (10 pobjeda i 2 remija).
 Večeras West Ham dočekuje Newcastle, a u nedjelju se sastaju Watford – Leicester, Fulham – Chelsea, te Everton – Liverpool.