Manchester City – Chelsea 2-1, odlična asistencija Kovačića

epa08020337 Manchester City's Kevin De Bruyne (R) in action against Chelsea's Jorginho (L) during the English Premier League match between Manchester City and Chelsea in Manchester, Britain, 23 November 2019.  EPA/JON SUPER EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/JON SUPER

U derbiju 13. kola Premier lige Manchester City je u subotu na Etihadu protiv Chelsea slavio sa 2-1, te i dalje zaostaje devet bodova za vodećim Liverpoolom.

Gosti su poveli 21. minuti kada je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić odlično uposlio Kantéa, koji je utrčao u 16-erac i zatresao mrežu. Osam minuta kasnije Manchester City je izjednačio. Kevin De Bruyne je opalio s vrha kaznenog prostora, lopta je  okrznula Chelseajevog braniča Zoumu i završila je u mreži. Domaćini u 37. minuti dolaze do preokreta, a strijelac je nakon solo akcije bio Riyad Mahrez. U drugom poluvremenu nije bilo pogodaka, iako je Manchester City imao nekoliko dobrih prigoda.
Kovačić je odigrao cijeli susret i pružio je vrlo dobru partiju za Chelsea.

U subotnjim susretima gosti su slavili u šest utakmica, a blizu poraza bio je i Arsenal. “Topnici” su na domaćem terenu protiv predzadnjeg Southamptona izvukli remi (2-2), i to pogotkom Lacazettea u sudačkoj nadoknadi (90+6).

Liverpool je ponovno izvukao pobjedu u završnici susreta. U gostima kod Crystal Palacea “redsi” su poveli pogotkom Sadia Manéa u 49. minuti i minimalnu prednost imali su sve do 82. minute, kada je Wilfried Zaha pogodio za 1-1. No, u 85. minuti u gužvi nakon kornera najbolje se snašao Firmino, koji je zabio za pobjedu Liverpoola 2-1.
Hrvatski stoper Dejan Lovren za Liverpool je odigrao cijeli susret, a u 62. minuti nakon kornera mogao se upisati u strijelce, ali njegov dolazak na drugu stativu bio je trunku prespor.

Leicester i dalje igra u odličnoj formi, u gostima je dobio Brighton sa 2-0 i izbio je na drugo mjesto tablice. Pogotke za “lisice” postigli su Ayoze Pérez (64) i Jamie Vardy (82-pen).

Nogometaši Tottenhama su u prvom susretu pod vodstvom novog menadžera Josea Mourinha na gostovanju pobijedili West Ham sa 3-2. Portugalski stručnjak je prije tri dana preuzeo londonski klub i u svom premijernom nastupu upisao je tri boda. Bila je to prva pobjeda Tottenhama u zadnjih šest kola.
Strijelci za Tottenham bili su Son Heung-Min (36), Lucas Moura (43) i Harry Kane (49), dok su golove za West Ham zabili Michail Antonio (73) i Angelo Ogbonna (90+6).

OZNAKE: premier liga