Manchester City – Chelsea 1-0

epa05599716 Chelsea's Eden Hazard (front) vies for the ball with Manchester United's Ander Herrera (rear) during the English Premier League match between Chelsea FC and Manchester United at Stamford Bridge in London, Britain, 23 October 2016.  EPA/WILL OLIVER EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

U derbiju 29. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je pobijedio Chelsea 1-0 i sada ima 18 bodova više od drugoplasiranog Liverpoola.

Pogodak odluke zabio je Bernardo Silva u 35. sekundi drugoga poluvremena na asistenciju Davida Silve.

Pobjeda domaćina je mogla biti i uvjerljivija, a ‘Bluesi’ su tijekom utakmice imali samo dvije prilike. U prvom poluvremenu Chelsea nije uputio niti jedan udarac u okvir suparničkog gola što im se nije dogodilo od 2003. godine.

Zanimljivo, Manchester City je tijekom utakmice imao 902 dodavanja što je novi rekord u engleskom prvenstvu.

U ranije odigranom susretu Brighton & Hove Albion je pobijedio Arsenal 2-1. “Topnicima” je to bio četvrti uzastopni poraz, te peti poraz u zadnjih šest utakmica. Posljednji put Brighton je pobijedio Arsenal u rujnu 1982. godine. Nakon toga nisu igrali previše. Četiri puta, a sva četiri puta slavio je Arsenal.

Domaćin je poveo u 7. minuti golom Lewisa Dunka, a u 26. minuti je Glenn Murray povisio na 2-0. U završnici prvog dijela Pierre-Emerick Aubameyang je smanjio rezultat i činilo se kako će Arsenal u nastavku okrenuti rezultat. Međutim, domaćin se uspio obraniti i zasluženo je osvojio tri boda.

“Građani” vode na ljestvici sa 78 bodova, Liverpool na drugom mjestu ima 60 bodova, a treći je Manchester United sa 59 bodova i utakmicom manje. ‘Crvene vragove’ u ponedjeljak očekuje gostovanje kod Crystal Palacea. Tottenham na četvrtom mjestu ima 58 bodova, a zatim slijede Chelsea (53) i Arsenal (45).