Majstorijama Špikića Gorica do pobjede protiv Lokomotive

24.04.2021., Gradski stadion, Velika Gorica - 31. kolo, Hrvatski Telekom Prva HNL, HNK Gorica - NK Lokomotiva. Spikic Dario. Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Sanjin Strukic/PIXSELL

Šest golova, dva kaznena udarca, dvije velike pogreške vratara, dva isključenja… sve smo to vidjeli u Velikoj Gorici u 31. kolu HT Prve lige u kojem je Gorica rezultatom 4:2 (2:1) slavila protiv Lokomotive.

Junak dvoboja bio je Dario Špikić koji je dva fantastična gola u drugom poluvremenu donio svojoj momčadi tri boda. Prije toga su za domaćina poentirali Jiloan Hamad i Ognjen Mudrinski dok je za goste dva puta precizan s bijele točke bio Josip Pivarić. Gorica je posljednjih pola sata igrala s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Matthew Steenvoorden, a brojčne snage su se izjednačile u sudačkoj nadoknadi kada je pocrvenio Bonansea.

Izabranici Siniše Oreščanina su tako prekinuli negativni niz te su upisali prvu pobjedu nakon sedam prvenstvenih utakmica. Njom su se ponovno, barem privremeno, vratili na treće mjesto ljestvice. Lokomotiva pak ostaje na posljednjem mjestu tablice.

Gorica je do vodstva došla u 5. minuti kada je iz slobodnog udarca s dvadesetak metara poentirao Jiloan Hamad. Irački veznjak je prebacio živi zid, a vratar Hendija je bio na lopti, ali je loše reagirao te nije uspio upisati obranu.

Nova prilika za domaćina uslijedila je u 15. minuti kada je Mitrović uposlio Špikića, a on s 15 metara šalje loptu pokraj vratnice.

Lokomotiva do izjednačenja dolazi u 19. minuti kada je iz kaznenog udarca pogodio Pivarić. Prethodno je Banić oklijevajući pri ispucavanju napravio veliku pogrešku koju je iskoristio Kačevenda, a vratar Gorice ga potom ruši nakon čega je sudac Batinić pokazao na bijelu točku.

U 25. minuti Musa nakon prodora pada u šesnaestercu Gorice nakon duela s Hendijem, no sudac Batinić je pokazao samo na korner. U prekidu igre Toplak je zbog ozljede morao izvaditi iz igre Hadžića, a priliku je dobio Chajia.

Gorica se vraća u prednost u 28. minuti kada je Babec spustio loptu za Mudrinskog, a on je s vrha peterca šalje pored Hendije.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Maleš je okušao svoj udarac iz daljine, a lopta je prohujala malo iznad vratnice.

Posljednji trenuci prvog dijela donijeli su priliku za domaćine kada je Mudrinski mogao uposliti Mitrovića koji bi krenuo sam prema golu Lokomotive, no akciju je zaustavio sudac Batinić označivši kraj poluvremena što je izazvalo proteste igrača Gorice.

Chajia je u 51. minuti nakon individualne akcije s dvadesetak metara prizemnim udarcem svladao Banića, no domaćine je spasila stativa.

Gorica uzvraća dvije minute kasnije kada je mrežu gostiji zatresao Špikić. Mladi ofenzivac je primio loptu od Mudrinskog, a potom je pored Cipetića s desetak metara iskosa lijevom nogom pogodio suprotnu malu mrežicu.

U 55. minuti VAR je pozvao Batinića na pregled video snimke nakon što je Steenvoorden u šesnaestercu rukom blokirao pokušaj Pivarića. Osječki arbitar je potom pokazao na još jedan kazneni udarac za goste, a stoperu Gorice je pokazao drugi žuti karton. Precizan sa 11 metara ponovno je bio Pivarić.

Usprkos igraču manje do novog gola Gorica dolazi u 72. minuti. Bila je to majstorija Špikića kojeg je ovaj put uposlio Hamad, a on je ponovno pokraj Cipetića desnom nogom sa vrha šesnaesterca pogodio suprotne rašlje.

U 79. minuti u strijelce se mogao upisati i Dvorneković nakon što ga je povratnom loptom uposlio Musa, ali s gol linije njegov pokušaj izbacuje Cipetić.

Matar je u 90. minuti imao priliku svladati Hendiju, no vratar Lokomotive brani njegov pokušaj s desetak metara iskosa. U sudačkoj nadoknadi i gosti su ostali s igračem manje. VAR je pozvao Batinića na pregled video snimke nakon što je Bonansea glavom udario Jovičića zbog čega je dobio izravni crveni karton.

Kolo se nastavlja sutra kada se prvo od 17 sati na Rujevici sastaju Rijeka i Osijek, a potom od 20 sati na Maksimiru Dinamo i Hajduk.