MADRID Donna Vekić predala meč Petri Martić u trećem setu

U hrvatskom dvoboju osmine finala WTA turnira Mutua Open u Madridu Petra Martić je prošla Donnu Vekić, koja je zbog ozljede predala meč kod rezultata 4-6, 6-3, 3-0 za Petru.

Martić je bolje otvorila meč, povela s 3-0 i 4-1, no onda je Osječanka dobila čak pet gemova u nizu i riješila prvi set u svoju korist s 6-4. I u drugom setu je Petra započela s vodstvom od 2-0, Donna je izjednačila na 2-2, a potom je Dućanka nanizala tri gema zaredom, da bi Vekić uzela podužu stanku zbog medicinske pomoći. To joj nije pomoglo, jer je Martić dobila drugi set s 6-3, a nakon što je izgubila prva tri gema u trećem setu, Vekić je predala dvoboj.

Bio je to njihov prvi međusobni dvoboj.

Martić će u četvrtfinalu igrati protiv osme igračice svijeta Amerikanke Sloane Stephens, protiv koje Petra ima dva poraza jer je Amerikanka bila bolja na Australian Openu ove godine i Cinncinatiju 2013. godine.