Lyon iznenađujućim slavljem protiv Manchester Cityja ostvario plasman u polufinale Lige prvaka

epa08606070 Eric Garcia of Manchester City (C) in action against Maxence Caqueret of Lyon during the UEFA Champions League quarter final match between Manchester City and Olympique Lyon in Lisbon, Portugal 15 August 2020.  EPA/Miguel A. Lopes / POOL

EPA/Miguel A. Lopes / HINA

Francuski predstavnik Lyon posljednji je sudionik polufinala Lige prvaka nakon što je na stadionu José Alvalade u Lisabonu iznenađujuće slavio protiv Manchester Cityja rezultatom 1:3 (0:1).

Izabranici Rudija Garcije su nakon deset godina ponovno izborili plasman među četiri najbolja kluba Europe, a tamo će 19. kolovoza protiv Bayerna pokušati izboriti prvo finale najelitnijeg klupskog natjecanja u svojoj povijesti dok se dan ranije sastaju PSG i RB Leipzig.

U uzbudljivom susretu Lyon je do prednosti došao u 24. minuti kada je precizan bio Cornet nakon što je odlično iskoristio odbijenu loptu stopera Man Cityja Garcije koji je u posljednji trenutak spriječio da Ekambi nakon odličnog proigravanja Marcala sam izađe pred Edersona.

Manchester City je terensku incijativu iskoristio u 69. minuti kada je Sterling povratnom loptom pronašao De Bruynea koji preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora šalje loptu iza leđa Lopesa.

Lyon je do novog vodstva došao u 79. minuti nakon što je Dembele pobjegao obrani Man Cityja te u situaciji 1 na 1 matirao Edersona. Obrana engleskog predstavnika je zastala očekivajući da će pomoćni sudac označiti zaleđe Ekambija, no on je propustio loptu kroz noge te ju je ostavio za Dembelea koji nije bio u nedozvoljenoj situaciji. Nakon pregleda VAR-a pogodak je potvrđen.

U jeku napada Cityja i nakon što je veliku priliku za novo izjednačenje promašio Sterling Lyon u 87. minuti dolazi i do svog trećeg gola kojim je potvrdio pobjedu. S ruba kaznenog prostora udarac je uputio Aouar, a Ederson lošom reakcijom kratko odbija loptu do Dembelea kojem nije bilo teško postići svoj drugi pogodak na susretu.