Luuk de Jong donio Barceloni pobjedu kod Levantea u sudačkoj nadoknadi

epa09883576 Barcelona's midfielder Pedri celebrates after scoring the 1-2 lead during the Spanish LaLiga soccer match between Levante UD and FC Barcelona at Ciutat de Valencia in Valencia, eastern, Spain, 10 April 2022.  EPA/BIEL ALINO

EPA/BIEL ALINO

Nogometaši Barcelone gostovali su kod Levantea u 31. kolu španjolske La Lige te se iz Valencije vraćaju s tri boda (3-2) koja su osigurali pogotkom De Jonga u 92. minuti.

Sve uzbudljivo u susretu pretposljednje momčadi na ljestvici i Barcelone dogodilo se u nastavku kada je postignuto svih pet pogodaka, a dosuđena su i čak tri jedanaesterca, svi za Levante! Domaćin je dva iskoristio, dok u 56. minuti, kod 1-0, nije bio uspješan Roger Marti.

Barcelona je uspjela brzopotezno okrenuti 0-1 u 2-1 golovima Aubameyanga u 59. i Pedrija u 63. minuti. Ipak, u 83. minuti Lenglet je napravio nepromišljeni prekršaj, a Melero je pogodio s bijele točke za 2-2. Ni tu nije bio kraj drame na ovoj utakmici jer Barcelona je ipak imala zadnju riječ.

U 92. minuti je Jordi Alba lijepo ubacio, a Luuk de Jong glavom pogodio za pobjedu Barcelone koja se na ljestvici opet popela na drugo mjesto i ima isti broj bodova kao treća Sevilla, s tim da Katalonci imaju utakmicu manje.

Golom u 89. minuti Wu Leija Espanyol je na domaćem travnjaku svladao Celtu 1-0, dok je Elche poveo protiv Real Sociedada 1-0 golom Carrilla, ali su gosti iz San Sebasitana okrenuli rezultat u svoje slavlje od 2-1. Već do kraja prvog dijela bilo je 2-1 za Real Sociedad, a strijelci su bili Sorloth u 31. i Le Normand u 39. minuti.

Real Sociedad je šesti te ima dva boda manje od Betisa, odnosno, tri od madridskog Atletica.

Hrvatski napadač Ante Budimir odlučio je pogotkom u 92. minuti utakmicu u kojoj je Osasuna kao domaćin svladala Alaves s minimalnih 1-0.

Osasuna je bila bolja, a najbolju šansu propustila je u 38. minuti kada Ruben Garcia nije realizirao jedanaesterac. Ante Budimir odigrao je cijelu utakmicu, a zabio je i prije te 92. minute. U 73. je lijepo suparničku mrežu naciljao glavom, ali je tada gol poništen zbog zaleđa. No, u 92. je bilo sve regularno, a na nekoliko metara udaljenosti od suparničkih vrata Budimir je dočekao loptu i zabio za tri boda. Bio je to njegov peti prvenstveni pogodak u sezoni.

La Liga, 31. kolo:

Espanyol – Celta 1-0 (Wu Lei 89)

Elche – Real Sociedad 1-2 (Carrillo 3 / Sorloth 31 Le Normand 39)

Levante – Barcelona 2-3 (Morales 52-11m, Melero 83-11m / Aubameyang 59, Pedri 63, De Jong 90+2)

Osasuna – Alaves 1-0 (Budimir 90+2)

Ponedjeljak:

Rayo Vallecano – Valencia (21 sati)

Subota:

Cadiz – Betis 1-2 (Alejo 58 / Tello 78, Borja Iglesias 85-11m)

Mallorca – Atletico Madrid 1-0 (Muriqi 68-11m)

Villarreal – Athletic 1-1 (Pedraza 60 / Raul Garcia 43)

Real Madrid – Getafe 2-0 (Casemiro 38, Lucas Vazquez 68)

Petak:

Sevilla – Granada 4-2 (Diego Carlos 32, Ocampos 66, Rafa Mir 90+3, Gomez 90+9 / Machis 23, Victor Diaz 88)

1. Real Madrid 31 22 6 3 63-26 72
2. Barcelona 30 17 9 4 60-31 60
3. Sevilla 31 16 12 3 44-22 60
4. Atletico 31 17 6 8 57-38 57
5. Betis 31 17 5 9 56-37 56
6. Real Sociedad 31 15 9 7 32-30 54
7. Villarreal 31 12 10 9 49-30 46
8. Athletic 31 11 12 8 36-30 45