LUDA UTAKMICA U NORVEŠKOJ Molde zapucao dva penala, Dinamo s 3:3 prošao u playoff Lige prvaka

Nogometaši Dinama izborili su playoff Lige prvaka nakon lude utakmice s norveškim Moldeom, u susretu sa tri dosuđena penala, jednim realiziranim te jednim crvenim kartonom.

Već u sedmoj minuti Norvežani su nakon duela Sigalija i Kamare mogli doći u vodstvo s bijele tičke. Ali, udarac Kamare odlazi visoko iznad Eduardovih vrata. Molde je nastavio s napadima, ali Dinamo od 17. do 22. minute postiže čak tri gola. Prvo je Pjaca bio precizan nakon solo akcije, vodstvo je u 20. povećao Ademi koji se najbolje snašao u gužvi, da bi odličnih pet minuta Dinama zaključio Rog nakon odbijene lopte nakon udarca Henriqueza.

Molde je u 43. minuti smanjio na 1:3 – precizan je bio Hussain snažnim udarcem s ruba šesnaesterca. Drugi penal Moldeu je dosuđen u drugoj minuti sudačke nadoknade. Eduardo je srušio Hestada, ali se odmah i iskupio obranivši udarac Singha. Imali su ‘Modei’ (danas ‘Žuti’) nekoliko prilika, najbolja je bila ona Soudanija, ali u 52. minuti dosuđen je treći penal za Norvežane. Eduardo ponovno ruši, ovoga puta Linnesa. Treći udarac s bijele točke, treći izvođač, i – treća sreća. Elyounoussi je mirno uspio svladati Dinamovog golmana.

Otvorila se tu utakmica, napadale su obje momčadi. U 72. minuti Molde ostaje s igračem manje, nakon što je drugi žuti karton dobio Forren. Ali, ni to nije omelo Norvežane, koji su nakon samo tri minute uspjeli izjednačiti rezultat. Kamara je bio precizan nakon ubačaja s lijeve strane. Do kraja utakmice nije se ni vidjelo kako Molde igra s igračem manje, ali Dinamo je sačuvao remi koji ga je odveo u playoff Lige prvaka.