LUDA UTAKMICA Šahtar slavio – Srna iznudio i skrivio penal pa pocrvenio

U šestom kolu ukrajinskog prvenstva Šahtar je svladao Metalurg Zaporožje sa 2:0. Dvostruki strijelac bio je Teixeira. Kapetan hrvatske reprezentacija Darijo Srna imao je ‘čudnu’ utakmicu.

Prvo je u 64. minuti izborio jedanaesterac za svoju momčad, pogodivši protivnika u ruku. Potom je u 87. minuti skrivio jedanaesterac te dobio crveni karton. Ipak, gosti sa bijele crte nisu bili precizni. Minutu kasnije i Metalurg ostaje s desetoricom nakon drugog žutog Orelesija.

Na kraju, u drugoj minuti sudačke nadoknade, Teixeira zabija i svoj drugi pogodak. Eduardo da Silva igrao je za Šahtar do 57. minute.

Šahtar se nalazi na drugom mjestu ljestvice, sa dva boda manje od vodećeg Dinamo Kijeva.