LP: Sevilla izbacila Manchester United

epa06551429 Sevilla supporters cheer for their team during the UEFA Champions League round of 16, first leg soccer match between Sevilla FC and Manchester United at Sanchez Pizjuan stadium in Seville, southern Spain, 21 February 2018.  EPA/JOSE MANUEL VIDAL

U uzvratnom susretu osmine finala Lige prvaka u utorak je Sevilla na Old Traffordu protiv Manchester Uniteda slavila sa 2-1, te se je plasirala u četvrtfinale budući da je prva utakmica završila 0-0.

U prvom poluvremenu niti jedna ekipa nije bila spremna na veći rizik, ali Sevilla je pokazivala više napadačkih ambicija. No, jedinu pravu prigodu imao je United. U 38. minuti, nakon duplog pasa sa Alexisom Sanchezom, Fellaini je izbio sam pred vratara Sergija Rica, koji je odlično obranio.

Na, startu drugog poluvremena, u 48. minuti, Correa se našao u dobroj prilici, ali je previše čekao i stoper Uniteda Bailly uspio je izbiti loptu.

United je nastavio sa “ziheraškom igrom” u kojoj čeka na pogrešku protivnika i to mu se na kraju osvetilo.  Ključnim se pokazao ulazak u igru Wissama Ben Yeddera u 72. minuti.

Naime, samo dvije minute kasnije Ben Yedder, nakon odličnog dodavannja Sarabije, dovodi Sevillu u vodstvo. Novi udarac Unitedu Ben Yedder je zadao u 78. minuti, kada je iz blizine glavom pogodio za 2-0.

Mogao je Ben Yedder upisati hat-trick u sudačkoj nakodnadi (90+2), ali je pucao ravno u De Geu.  Utješni pogodak za United zabio je Romelu Lukaku u 84. minuti.

MANCHESTER UNITED: De Gea, Valencia (Mata, 77), Smalling, Bailly, Young, Fellaini (Pogba, 60), Matić, Lingard (Martial, 77), Sanchez, Rashford, Lukaku.

SEVILLA: Rico, Mercado, Kjaer, Lenglet, Escudero, Banega, N’Zonzi, Sarabia, Vazquez (Pizarro,88), Correa (Geis 89), Muriel (Ben Yedder, 72).

STRIJELCI: 0-1 Wissam Ben Yedder (74), 0-2 Wissam Ben Yedder (78), 1-2  Romelu Lukaku (84).

SUDAC: Danny Makkelie (Niz)

STADION: Old Trafford

GLEDATELJA: 75.000