LP Monaco – Juventus 0-2

epa05942624 Gonzalo Higuan of Juventus FC celebrates after scoring the 0-2 goal during the UEFA Champions League semi final, first leg soccer match between AS Monaco and Juventus FC at Stade Louis II in Monaco, 03 May 2017.  EPA/SEBASTIEN NOGIER

Nogometaši Juventusa u prvoj su utakmici polufinala Lige prvaka kao gosti u Monte Carlu svladali Monaco sa 2-0 (1-0) i tako napravili veliki korak ka plasmanu u finale koji će se igrati 3. lipnja u Cardiffu.

Strijelac oba gola bio je argentinski napadač Gonzalo Higuain u 29. i 59. minuti.

Mario Mandžukić odigrao je svih 90 minuta za Juventus, dok je Danijel Subašić branio čitavu utakmicu za Monaco.

Uzvratna utakmica igrat će se 9. svibnja u Torinu.

U utorak je veliki korak ka finalu napravio i branitelj naslova Real iz Madrida koji je na svom Santiago Bernabeu svladao gradskog suparnika Atletico sa 3-0. Madridski sastavi svoj uzvrat igrat će 10. svibnja.