LP: Manchester City – Monaco 5:3, velika pogreška Subašića

epa05807373 AS Monaco's Radamel Falcao (C) in action with Manchester City's Bacary Sagna (R) and John Stones during the UEFA Champions League round of 16 first leg match between Manchester City and AS Monaco at the Etihad stadium in Manchester, England, 21 February 2017.  EPA/NIGEL RODDIS

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Manchester City je u ‘ludoj’ utakmici pobijedio Monaco 5-3 nakon što je gubio 1-2 i 2-3.

Bila je to fantastična utakmica, sasvim sigurno najbolja ove sezone u Ligi prvaka. Gledatelji su mogli vidjeti osam golova, promašeni jedanaesterac, te još niz prilika i jedanaest žutih kartona.

City je poveo 1-0, Monaco je potom imao 2-1 i 3-2, no City je okrenuo rezultat i stigao do pobjede 5-3.

Golove za ‘Građane’ zabili su Raheem Sterling (26), Sergio Aguero (59, 72), John Stones (77) i Leroy Sane (83), dok su strijelci za Monaco bili Radamel Falcao (32, 62) i Kylian Mbappe (41).

Hrvatski reprezentativac Danijel Subašić branio je za goste. Istaknuo se s nekoliko odličnih obrana, ali je krivac za drugi gol domaćina.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti u 18. minuti. Mbappe je iz izgledne situacije pucao ravno u Willyja Caballera. Pet minuta kasnije opasno je zaprijetio i City. De Bruyne je ubacio loptu u kazneni prostor, a Aguero je zakasnio za djelić sekunde. Bolju igru domaćin je u 26. minuti okrunio pogotkom. Većinu posla je obavio Leroy Sane koji je sjajno prošao po krilu i nakon proigravanja s Davidom Silvom ubacio pred Subašićeva vrata, a Sterling lakoćom zabio za 1-0.

Gosti iz Kneževine brzo su uzvratili i u 32. minuti Monaco je izjednačio. Caballero je loše ispucao loptu do Bernarda Silve koji je uposlio Fabinha na krilu, a ovaj ubacio u kazneni prostor Cityja gdje je Falcao bio spreman pogodivši za izjednačenje.

Tri minute kasnije dogodila se situacija o kojoj će biti još razgovora. Aguero je izbio sam pred Subašića i pao u kontaktu. Izgledalo je kao kazneni udarac, no španjolski sudac Antonio Mateu Lahoz je kaznio Argentinca žutim kartonom za simuliranje. U 41. minuti došlo je do potpunog preokreta. Fabinho je dugačkom loptom uposlio Mbappea koji se oslobodio čuvara i sjajnim udarcem zabio pod vratnicu za 2-1. Sjajni 18-godišnji Francuz je zabio već šesti gol u zadnjih šest nastupa.

U 50. minuti Falcao je mogao gurnuti Monaco jednom nogom u četvrtfinale. Izborio je kazneni udarac, ali ga potom očajno izveo i Caballero se obranom iskupio za svoju pogrešku u prvom dijelu. Devet minuta kasnije veliku City je izjednačio nakon velike pogreške hrvatskog vratara. Aguero se sjurio u kazneni prostor i pucao, a lopta je neshvatljivo prošla Subašiću kroz ruke. Radost domaćih navijača kratko je trajala jer se Falcao u 62. minuti iskupio za promašeni kazneni udarac. Sjajni Kolumbijac je prvo ‘slomio’ Stonesa, a potom lobao Caballera za vodstvo 3-2. Bio je to njegov 15 pogodak u posljednjih 15 nastupa.

No, Englezi se nisu predavali i uspjeli su okrenuti rezultat. U 72. minuti je De Bruyne izveo korner, a Agüero sjajno iz voleja pogađa za 3-3. Uslijedio je i gol Stonesa u 77. minuti za 4-3, a na Etihadu je nastala ludnica kada je Sane u 83. minuti na asistenciju Aguera zabio za 5-3.

U 84. minuti Falcao je ima sjajnu priliku za još jedan pogodak, no Caballero je nogom u padu sjajno obranio.

Zanimljivo, Josep Guardiola je osmi put stigao do osmine finala LP, a u dosadašnjih sedam nastupa na klupi Barcelone i Bayerna svih sedam puta je prošao dalje.

Uzvrat je 15. ožujka u Monacu.

MANCHESTER CITY – MONACO 5-3

MANCHESTER. Stadion Etihad – 53,000 gledatelja; Sudac: Antonio Mateu Lahoz (Špa)

Strijelci: 1-0 Sterling (26), 1-1 Falcao (32), 1-2 Mbappe (41), 2-2 Aguero (59), 2-3 Falcao (62), 3-3 Aguero (72), 4-3 Stones (77), 5-3 Sane (83)

Žuti kartoni: Aguero, Sterling, Fernandinho, Otamendi, Zabaleta / Glik, Sidibe, Bakayoko, Falcao, Bernardo Silva, Fabinho

Crveni kartoni: –

MANCHESTER CITY: Cabarello – Fernandinho (od 62. Zabaleta), Otamendi, Stones, Sagna – Toure – Sane, De Bruyne, Silva, Sterling (od 89. Navas)- Aguero (od 86. Fernando)

MONACO: Subašić – Sidibe, Glik, Raggi, Mendy – Fabinho, Bakayoko (od 88. Dirar) – Mbappe (od 79. Germain), Lemar, Bernardo Silva (od 84. Moutinho) – Falcao