LP: Bayern – Chelsea 4-1, Perišić strijelac

08 August 2020, Bavaria, Munich: Munich's Robert Lewandowski celebrates scoring his side's first goal with teammets during the UEFA Champions League round of 16 second leg soccer match between FC Bayern Munich and FC Chelsea at the Allianz Arena. Photo: Sven Hoppe/dpa

Sven Hoppe/dpa

Nogometaši Bayerna iz Muenchena plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su i u uzvratnom susretu osmine finala uvjerljivo svladali Chelsea, ovoga puta na svom terenu bili su bolji sa 4-1 (2-1) i tako potvrdili 3-0 pobjedu iz Londona s kraja veljače, a strijelac drugog pogotka za Bavarce u subotu bio je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

Perišić je u 24. minuti nakon odličnog proigravanja Lewandowskog ostao sam na 10-ak metara od gola gostiju te rutinirano svladao Caballera za 2-0.

Ponovno je briljirao kapetan Bayerna Robert Lewandowski koji je sudjelovao u sva četiri pogotka svoje momčadi, dva je puta bio strijelac, a dva puta asistent. Lewandowski je prvo u 8. minuti iznudio kazneni udarac nakon što ga je Caballero oborio, da bi on sam realizirao kazneni udarac za 1-0 u 10. minuti. Nakon što je asistirao Perišiću za 2-0, Lewandowski je bio asistent i za pogodak Tolissoa koji je u 76. minuti povisio na 3-1, da bi u 84. minuti glavom još jednom zatresao mrežu gostiju za konačnih 4-1.

Jedini gol za Chelsea postigao je Abraham u 44. minuti.

Perišić je igrao za Bayern do 64. minute, dok je Mateo Kovačić odigrao čitavu utakmicu za Chelsea.

Bayern će u četvrfinalu 14. kolovoza u Lisabonu igrati protiv Barcelone koja je u osmini finala izbacila Napoli.

BAYERN – CHELSEA 4-1

Strijelci: 1-0 Lewandowski (10-11m), 2-0 Perišić (24), 2-1 Abraham (44), 3-1 Tolisso (76), 4-1 Lewandowski (84)

BAYERN: Neuer – Kimmich (Odriozola, 71), Boateng (Suele, 64), Alaba, Davies – Goretzka, Thiago Alcantara (Tolisso, 71); Gnabry (Martinez, 81), Mueller, Perišić (Coutinho, 64) – Lewandowski

CHELSEA: Caballero – James, Christensen, Zouma, Emerson – Barkley, Kante, Kovačić – Hudson-Odoi, Abraham (Giroud, 81), Mount