LP Arsenal – Bayern 1-5

epa05835296 Bayern's Robert Lewandowski (C) celebrates with team mates after scoring from the penalty spot during the UEFA Champions League Round of 16, second leg soccer match between Arsenal FC and Bayern Munich at Emirates stadium in London, Britain, 07 March 2017.  EPA/ANDY RAIN

Nogometaši Bayerna plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su i u Londonu pobijedili Arsenal s uvjerljivih 5-1 te s ukupnih 10-2 prošli među osam najboljih.

Pogotke su za Bayern postigli Robert Lewandowski (55-11m) , Arjen Robben (68), Douglas Costa (78) i Arturo Vidal (81, 85), dok je strijelac za Arsenal bio Theo Walcott (20). U 54. minuti je isključen branič Engleza Laurent Koscielny.

Arsenal je odigrao odlično prvo poluvrijeme, u kojem je mogao zabiti više od jednog gola, no odluka je pala u 54. minuti kada su ostali bez isključenog Koscielnya, koji je pritom skrivio i jedanaesterac.  Nakon toga Arsenal je teško stradao kao i u prvoj utakmici u Muenchenu.

Utakmica je počela šansom Girouda koji je u 13.minuti pogodio vratnicu, no sedam minuta kasnije Arsenal je poveo. Walcott se provukao kroz nonšalantnu obranu Bayerna i snažnim udarcem iskosa iznenadio vratara Neuera.  Walcott je u 34. minuti bio blizu drugog gola, ali je njegov udarac iz blizine prošao tik pored vratnice. Tek u 39. minuti Bayern je došao u šansu, a Lewandowski je u dobroj situaciji bio neprecizan.

U 54. minuti Koscielny je napravio prekršaj za kazneni udarac nad Lewandowskim, a grčki sudac mu je pokazao i crveni karton. Lewandowski je bio siguran s “bijele točke” i to je bio kraj svih nadanja Arsenala. Poljski napadač je u 64. minuti mogao i do svog drugog gola, bio je sam ispred vratara Arsenala Ospine koji čudesno brani njegov šut. No, Ospina je krivac za gol Bayerna u 68. minuti nakon što je loše ispucao loptu, a nakon gužve se za poziciju izborio Robben i lako svladao kolumbijskoga vratara. U 76. minuti Lewandowski pogađa vratnicu, a dvije minute kasnije Bavarci su poveli s 3-1 nakon što je iz kontre Douglas Costa neobranjivo pogodio mrežu. U 81. minuti braniči Arsenala su još jednom pogriješili, predali su loptu gostima, a Vidalu nije bilo teško pogoditi za 4-1. Čileanac je u 85. minuti još jednom izašao sam ispred Ospine i lako postigao svoj drugi gol na utakmici za konačnih 5-1.

ARSENAL – BAYERN 1-5

Pred 60.000 gledatelja na stadionu Emirates sudi Anastasios Sidiropoulos iz Grčke.

Strijelci: 1-0 Walcott (20), 1-1 Lewandowski (55pen), 1-2 Robben (68), 1-3 Douglas Costa (78), 1-4 Vidal (81), 1-5 Vidal (85)

Crveni karton: Koscielny (Ars, 54)

ARSENAL: Ospina – Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal – Ramsey (Coquelin, 72), Xhaka – O. Chamberlain, Walcott – Giroud (Oezil, 72), Sanchez (Perez, 72)

BAYERN: Neuer – Rafinha, Martinez, Hummels, Alaba – Alcantara (Sanches, 79), Alonso, Vidal – Robben (Douglas Costa, 71), Ribery (Kimmich, 77)- Lewandowski