Lovrić zabio za pobjedu Gorice protiv Lokomotive

28.08.2021., stadion NK Zagreb, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 7. kolo, NK Lokomotiva - HNK Gorica. 	Kristijan Lovric.

Zeljko Hladika/PIXSELL

Gorica je došla do četvrte ovosezonske prvenstvene pobjede. U 7. kolu HT Prve lige na gostovanju u Kranjčevićevoj kod Lokomotive slavili su rezultatom 0:1 (0:0), a strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Kristijan Lovrić.

Izabranici Krunoslava Rendulića su s ova tri boda i uz odigranu utakmicu više preskočili današnjeg suparnika na prvenstvenoj ljestvici te se trenutno nalaze na trećem mjestu. Domaćini su pak doživjeli i drugi uzastopni poraz obzirom da su prošlo kolo izgubili protiv Dinama.

Dabro je u 5. minuti tražio kazneni udarac nakon što je pao u šesnaestercu poslije duela s Jovičićem, a sudac Strukan je smatrao da tu nema elemenata da pokaže na bijelu točku.

Dvije minute kasnije s ruba kaznenog prostora odlično je pucao Cokaj, ali Banić je spreman na njegov pokušaj te dobrom intervencijom čuva svoja vrata.

Lovrić je u 20. minuti imao priliku iz slobodnog udarca s dvadesetak metara udaljenosti, no ovaj put je loše pucao tako da nije bilo opasnosti po gol domaćih.

Vratar Lokomotive Santini je u 28. minuti dobrom obranom reagirao na udarac kojeg je Babec nakon solo prodora uputio s desetak metara iskosa.

Dabro je u 32. minuti sa 17 metara udarcem iz prve nakon asistencije Aliyua pokušao iznenaditi Banića koji ipak uspijeva odbiti loptu i otkloniti opasnost.

U 44. minuti Mitrović je uposlio Stojanovskog koji je s 18 metara pucao ravno u Santinija.

Mitrović je u 52. minuti prizemnom loptom pokušao uposliti Stojanovskog, no napadač Gorice pored Solde nije uspio uputiti udarac.

Lokomotiva je uzvratila dvije minute kasnije kada je iz daljine dobro pucao Cipetić, a lopta je prohujala malo iznad gola.

Lovrić je u 69. minuti dobro ubacio iz slobodno udarca, no Santini boksanjem lopte otklanja opasnost.

Gorica do vodstva dolazi u 74. minuti kada se Dvornekovićev ubačaj s desne strane odbija od bloka i dolazi do Lovrića, a on se ubacio ispred Cipetiće te je glavom s pet metara matirao Santinija.

U posljednji dvadesetak minuta utakmice gledali smo borbeni nogomet u kojem nijedna momčad nije kreirala konkretniju priliku. Bilježimo tek udarac Stojkovića u 95. minuti koji je s 18 metara pucao ravno u ruke Banića.

Sedmo kolo se nastavlja od 21 sat na Šubićevcu kada će snage odmjeriti Šibenik i Istra 1961.