Lopetegui upisao prvi poraz na klupi Reala

epa06919603 Real Madrid's head coach Julen Lopetegui speaks during a press conference at Hard Rock Stadium in Miami Garden, Florida, USA, 30 July 2018. Spanish team Real Madrid will face Manchester United on the next day for their International Champions Cup match.  EPA/GIORGIO VIERA

Novi trener Real Madrida Julen Lopetegui započeo je svoj mandat na klupi Kraljevskog kluba porazom.

U prijateljskom susretu protiv Manchester Uniteda odigranom u sklopu turneje po SAD-u engleski prvoligaš je bio bolji od madridskog kluba sa 2-1.

Golove u prvom poluvremenu za Manchester United zabili su Alexis Sanchez (18) i Ander Herrera (27),  a Karim Benzema je smanjio zaostatak (45+3).

Manchester United je ovom pobjedom završio turneju po SAD-u. Prije utakmice s Realom, momčad Josea Mourinha je odigrala neriješeno protiv Club America (1-1) i protiv San José Earthquakes (0-0), pobijedila je nakon izvođenja kaznenih udaraca Milan (1-1), i upisala poraz od Liverpoola (1-4).

Za Manchester United prvenstvo Engleske počinje u petak 10. kolovoza protiv Leicestera, dok Real prvu utakmicu španjolskog prvenstva igra 19. kolovoza protiv Getafea.

I Barcelona je sinoć doživjela poraz u prijateljskoj utakmici odigranoj u sklopu turneje po SAD-u. U Arlingtonu je Roma slavila protiv katalonskog kluba sa 4-2.

Rafinha (6) je doveo Barcelonu u vodstvo, a  El Shaaraawy (35) je izjednačio. Nakon toga Malcom u 49. minuti opet dovodi Barcelonu u vodstvo, no u drugom poluvremenu Roma zabija tri gola za pobjedu pred 54,726 navijača na AT&T stadionu u Arlingtonu, a strijelci su Florenzi (78), Cristante (83), i Perotti (86, jedanaesterac).

Barça je tijekom vikenda odigrala utakmicu protiv Tottenhama u Pasadeni gdje je slavila nakon izvođenja kaznenih udaraca. U subotu će u Santa Clari igrati protiv Milana treću i zadnju predsezonsku utakmicu u SAD-u.