Lokomotiva u posljednjem napadu osvojila bod na Aldo Drosini

23.04.2022., stadion Aldo Drosina, Pula - Hrvatski telekom Prva Liga, 32. kolo. Nogometna utakmica NK Istra 1961 - NK Lokomotiva (Z).  Photo: Srecko Niketic/PIXSELL

Srecko Niketic / Pixsell

Pogotkom Sandra Kulenovića u 95. minuti susreta Lokomotiva je u 32. kolu HT Prve lige na Aldo Drosini u Puli došla do boda protiv Istre 1961. Rezultat je na koncu bio 2:2 (1:1). Strijelci za dva vodstva Zeleno-žutih su bili Dion Drena Beljo i Facundo Caseres dok je za goste poentirao i Mateo Marić.

Izabranici Gonzala Garcije tako nisu uspjeli prekinuti svoj negativni niz koji se sad proteže na čak 11 uzastopnih utakmica bez pobjede. U njima su upisali pet poraza i šest neriješenih ishoda.

Četiri kola prije kraja sezone prednost Istre nad posljednjeplasiranim Hrvatskim dragovoljcem sad iznosi devet bodova.

Domaćini u 8. minuti nisu uspjeli iskoristiti pogrešku Nevistića od kojeg se nakon ubačaja odbila lopta. Pet minuta kasnije na suprotnoj strani travnjaka Kačavenda je ostavio loptu za Mersinaja čiji udarac s dvadesetak metara od bloka odlazi poviš gola Istre.

Velika prilika za Zeleno-žute uslijedila je u 14. minuti kada se Beljo odličnim driblingom oslobodio Mersinaja, ali njegov udarac s desetak metara je odličnim klizećim startom blokirao Cipetić.

Istra u vodstvo dolazi u 16. minuti kada je Mahmoud okomitim pasom izvrsno proigrao Belju koji se sjurio prema golu gostiju nakon čega je s desetak metara poslao loptu pored Nevistića. Za mladog hrvatskog reprezentativca na posudbi iz Osijeka to je bio već 13. pogodak u aktualnoj sezoni Prve HNL.

U 19. minuti sa 17 metara je iz okreta pucao Aliyu, ali njegov prizemni pokušaj nije bio težak zadatak za Lučića. Cipetić je u 26. minuti ubačajem s desne strane uposlio Kačavendu, a njegov udarac s deset metara glavom paradom brani vratar Istre.

Samo minutu kasnije Lokomotiva dolazi do izjednačenja. Nakon ubačaja Stojkovića najspretniji u šesnaestercu je bio Marić koji je iskoristio odbijenu loptu te je s desetak metara prizemnim udarcem poslao loptu u donji desni kut Lučićeva gola. Veznjaku gostiju to je bio četvrti ovosezonski pogodak.

Stojković je u 39. minuti pokušao iz daljine iznenaditi Lučića, no to mu nije pošlo za nogom.

Otvaranje drugog poluvremena pripalo je gostima koji ipak nisu uspjeli konkretizirati svoju terensku inicijativu.

S druge strane domaćini u 67. minuti dolaze do novog gola iz svoje prve prave situacije u drugom dijelu. Perković je odlično proigrao Bandea koji je potom povratnim dodavanjem uposlio natrčalog Caseresa, a on je sa sedam metara zakucao loptu pod gredu za svoj prvijenac u dresu Istre.

Lokomotiva do boda dolazi u posljednjem napadu na utakmicu. Mrežu Zeleno-žutih je u 95. minuti zatresao Sandro Kulenović čiji prvi udarac nakon ubačaja Cipetića brani Lučić, no iz drugog pokušaja je uz pomoć bloka Silve uspio matirati vratara Istre za veliko slavlje svoje momčadi.

Kolo se nastavlja od 20 sati na Rujevici gdje počinje dvoboj Rijeke i Osijeka.