Lokomotiva slavljem protiv Istre do prvih bodova u sezoni

10.08.2019., stadion u Kranjcevicevoj ulici, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 04. kolo, NK Lokomotiva - NK Istra 1961.Luka Ivanusec. Photo: Marko Prpic/PIXSELL

U posljednjoj utakmici drugog dana programa četvrtog kola Hrvatski Telekom Prve lige Lokomotiva je rezultatom 4-1 (2-0) svladala Istru 1961 i tako stigla do prvih bodova u aktualnoj sezoni ligaškog natjecanja.

Pogotke za Tomićevu momčad postigli su Datković, Ivanušec, Drožđek i Kastrati, dok je strijelac za goste ponovno bio mladi Mario Ćuže, kojem je to šesti pogodak u sezoni.

Prvi ozbiljniji pokušaj na utakmici vidjeli smo u 8. minuti kada je Ivančić uputio slabašan dalekometni udarac s kojim Grbić nije imao ni najmanjih problema.

U prvih petnaest minuta gledali smo ravnopravnu utakmicu u kojoj je Istra ipak dosta jednostavnije po izgubljenoj lopti dolazila natrag u posjed iste, dok se Lokomotiva nešto više mučila u kvalitetnijim dolascima pred protivnička vrata.

Negdje iza ovog perioda domaći se polako bude, prvo je udarac Karačića s nekih devet metara blokiran i odbijen u korner nakon kojeg je u skoku usamljen ostao Kolinger, čiji udarac glavom u 18. minuti odlazi pristojno iznad okvira Čondrićevih vrata.

U 26. minuti Ćuže je bio u dobroj situaciji no njegov udarac je dirao domaćeg braniča i Grbić u konačnici nije imao problema pri upisivanju još jedne obrane.

Petar Bosančić je poslije duela s Petrakom ostao razbijene arkade te mu je ukazivana pomoć van terena, a u tom periodu Lokomotiva s igračem više stiže do rezultatske prednosti. Nečuvan je u 34. minuti na ubačaj Ivanušeca iz kuta ostao Toni Datković koji tako u četvrtom kolu postiže prvi gol Lokomotive u aktualnoj sezoni i svoj treći u karijeri.

Odličnu priliku za pogodak imala je Lokomotiva u 37. no Uzuni je umjesto udarca dodao Kastratiju, čiji je udarac otišao pored okvira.

Samo minutu poslije Tomićeva momčad stiže do povećanja rezultatske prednosti, Luka Ivanušec postigao je svoj deveti prvoligaški pogodak za 2-0 Lokomotive.

U 41. minuti još jednom je Lokomotiva blizu pogotka, nakon lijepe akcije domaćih Kastrati puca iskosa s desne strane i pogađa suprotnu vratnicu.

Gosti u 44. minuti traže kazneni udarac zbog igranja Karačića rukom u šesnaestercu Lokomotive, no sudac Kulušić, koji je bio odlično pozicioniran, nije reagirao.

Do kraja poluvremena (dvije minute sudačke nadoknade) nismo vidjeli konkretnijih uzbuđenja pred vratarima, te se na odmor odlazi sa zasluženim vodstvom Lokomotive.

U drugo poluvrijeme Prelec se odlučio krenuti s Adrianom Fuentesom u napadu, izašao je Robert Perić Komšić.

Odmah na početku drugog dijela utakmice pritisak Istre i nekoliko vrlo dobrih situacija, no udarci Fuentesa i Markusa Pavića su blokirani, a pokušaj Ivančića nakon odbijene lopte odlazi malo pored vratnice.

U 55. Čondrić loše reagira na oštar ubačaj Karačića s desne strane, lopta u nastavku dolazi do Kastratija čiji snažan udarac s nekih 17 metara odlazi pored vratnice.

Istra je odličnu situaciju za pogodak imala u 60. minuti kada je na ubačaj Pavića s lijeve strane Ćuže ostao sam na šest metara, no njegov udarac glavom otišao je pored suprotne vratnice.

Dvije minute poslije Stefan Lončar napušta igru, ušao je Regan Obeng.

U 66. Pavić još jednom bježi obrani domaćih i ubacuje u sredinu za Ivančića čiji udarac glavom sigurno brani Grbić.

Tomićeva prva promjena bila je Domagoj Drožđek umjesto Indrita Tucija u 68. minuti.

Četiri minute poslije dvije promjene, Prelec je obavio i posljednju promjenu – umjesto Ivančića u igru je ušao Rubić, dok je kod Lokomotive na travnjak umjesto Petraka istrčao Dino Halilović.

U 74. prva prava prilika Lokomotive u drugom dijelu, pucao je Uzuni s vrha šesnaesterca, no lopta odlazi malo, malo pored vratnice.

Minutu poslije Karačić je pokušao svladati Čondrića iz slobodnog udarca s nekih dvadeset metara, no gostujući vratar bio je dobro postavljen i siguran u reakciji.

Do, prema prikazanom u drugom dijelu, zasluženog smanjenja rezultatskog zaostatka Istra stiže u 79. minuti. Ponovno je Pavić ostavljen usamljen na lijevoj strani gostujućeg napada, ovaj put ulazi u sredinu i igra desno za Gržana koji kvalitetno spušta za Ćužu, koji preciznim udarcem postavlja 2-1 i postiže svoj šesti ligaški pogodak u sezoni.

I kada se očekivao nastavak pritiska gostiju Lokomotiva stiže do trećeg pogotka na utakmici. Ubačaj iz kuta oštro je prizemno izveo Ivanušec, a u 84. u mrežu pospremio Drožđek kojem je to bio treći prvenstveni pogodak u karijeri.

Dvije minute poslije prvo Gržan pred vratima Lokomotive ima odličnu situaciju za udarac, no dugo je čekao s istim što su gosti brzo kaznili odličnim izlaskom u kontru koju je na dodavanje Drožđeka pogotkom okončao Lirim Kastrati.

U drugoj od tri minute sudačke nadoknade bilježimo Uzuni je pucao s vrha šesnaesterca i ciljao suprotni kut, no otišlo je to malo pored vratnice.

U posljednjim sekundama je Lokomotiva još jednom mogla doći do pogotka, Kastrati je ubacio u sredinu, a tamo je prvi na lopti Drožđek koji sam pred Čondrićem nije uspio zahvatiti loptu i poslati ju u mrežu.

Lokomotiva u sljedećem kolu gostuje u Varaždinu kod Varaždina, dok će Istra biti domaćin Slaven Belupo na Aldo Drosini.

Program četvrtog kola domaćeg prvenstva zaključuje se ustra utakmicama Slaven Belupa i Hajduka u Koprivnici (18 sati) te Gorice i Rijeke u Velikoj Gorici (20 sati).