Lokomotiva pogotkom Pivarića iz kaznenog udarca stigla do slavlja u Varaždinu

U prvoj utakmici programa 21. kola HT Prve lige Lokomotiva je u gostima svladala Varaždin rezultatom 0-1 (0-1) i tako stigla do četvrte ligaške pobjede u sezoni.

Pogodak odluke postigao je nekadašnji hrvatski reprezentativac Josip Pivarić, koji je Dinka Horkaša svladao iz kaznenog udarca u 29. minuti.

Prvu konkretniju situaciju vidjeli smo u 3. minuti kada je Kallaku s lijeve strane napada ubacio u sredinu gdje je na devet metara u punom trku na loptu stigao Petrak, no njegov pokušaj glavom otišao je pristojno pored desne vratnice.

Deset minuta poslije odlična kontra gostiju nakon ubačaja iz kuta za domaće. Aliyu vuče i otvara Emersona lijevo, Brazilac kvalitetno igra povratnu za 19-godišnjeg Nigerijca koji u trku iz prve puca prizemno i precizno u prvi kut, no Horkaš se istaknuo odličnom intervencijom i sačuvao mrežu netaknutom.

Varaždin je prvu konkretniju prijetnju i to veliku kreirao u 16. minuti. Posavec je odradio dobar posao desno, prizemno savršeno dodao lijevo za Đuraseka koji nečuvan udarcem s jedanaest metara uspijeva poslati loptu malo preko okvira vrata i tako propušta veliku priliku svoje momčadi.

Iako smo generalno gledali ravnopravan dvoboj, Lekina momčad je bila dosta konkretnija od domaćina. U 42. minuti loptu je desno na osamnaest metara s lijeve strane napada dobio Marić, koji se odlučio na atraktivan udarac u trku iz prve, lopta je završila pored vratnice.

Do kraja poluvremena, dvije minute sudačke nadoknade, vidjeli smo još udarac Postonjskog iz teške pozicije s lijeve strane ruba šesnaesterca iz prekida u 45. minuti, dobro je zaprijetio koncentriranom Santiniju, koji je njegov pokušaj uspio odbiti u korner.

U nastavku je prva zaprijetila Kastelova momčad, Obregon se u 53. minuti uspio okrenuti prema vratima i s ruba šesnaesterca uputiti pristojan prizemni udarac, no Santini je bio siguran u reakciji.

Lokomotiva je prvu i veliku priliku u drugom dijelu imala u 58. minuti. U završnici kontre Emerson s lijeve strane savršeno u sredini na jedanaest metara pronalazi Hadžića, njegov udarac iz prve odličnom je intervencijom u korner odbio Horkaš!

U 60. minuti Đurasek s desne strane ubacuje u sredinu gdje Boban pored Čelikovića uspijeva nekako glavom s osam metara uputiti loptu prema vratima, Santini atraktivnom reakcijom odbija u korner.

Na isteku 66. minute Peco ubacuje s desne strane napada, na pet metara je najviši u skoku Obregon, no njegov udarac glavom na samoj crti nekako uspijeva zaustaviti Santini.

Trudio se Varaždin nekako stići do izjednačenja, no osim gore spomenutih situacija, konkretnih izazova za Santinija nije bilo. U 82. minuti Đira odlično vuče kontru, otvara lijevo Šimića, a on na petercu pronalazi Aliyua koji matira Horkaša, no na asistenciju pomoćnika Radića pogodak nije priznat zbog pozicije Šimića. Tihom VAR provjerom odluka je potvrđena kao ispravna.

Varaždin je totalno zanemario svoje defanzivne obveze, pa je tako Lokomotiva četiri minute poslije imala dvije fantastične situacije za povećanje rezultatske prednosti. Prvo je na ubačaj Pivarića iz prekida Šimić u duelu sa Stolnikom dobio skok na četiri metra i poslao loptu malo, malo pored vratnice. Nekoliko trenutaka poslije odlični Aliyu prolazi po desnoj strani napada i igra prizemno povratno za Hadžića, a on s petnaest metara pogađa bližu vratnicu i tako propušta realizirati svoju treću izglednu situaciju za pogodak na susretu.

Do kraja okršaja, četiri minute sudačke nadoknade, Lešković je u trećoj minuti zbog igranja rukom dobio drugi žuti i isključujući crveni karton, a iz tog prekida Benko je pokušao ugroziti Santinija, no njegov udarac s dvadesetak metara mirno je ukrotio gostujući vratar.

Varaždin je u sljedećem kolu gost na Aldo Drosini kod Istre 1961 dok će Lokomotiva biti domaćin Gorici. Program 20. kola nastavlja se sutra okršajima Gorice i Šibenika (15:00) te derbijem kola u kojem na Maksimiru Dinamo dočekuje Osijek (17:30).