Lokomotiva fenomenalnim golom Tucija izborila remi protiv Hajduka

30.10.2022., stadion u Kranjcevicevoj ulici, Zagreb - SuperSport HNL, 15. kolo, NK Lokomotiva - HNK Hajduk. Indrit Tuci. Photo: Igor Kralj/PIXSELL

Igor Kralj / Pixsell

Pogotkom Indrita Tucija u 95. minuti susreta Lokomotiva je u sklopu 15. kola SuperSport HNL-a u Kranjčevićevoj remizirala protiv Hajduka, bilo je 2:2 (0:0).

Domaćini su u samoj završnici susreta dostigli dva gola zaostatka obzirom da je prije toga u 88. minuti poentirao Aliyu. Hajduk je prethodno poveo zgodicima Sahitija i Mlakara.

Izabranici Mislava Karoglana tako nisu u potpunosti iskoristili jučerašnji posrtaj Dinama u Gradskom vrtu te uz odigranu utakmicu više zaostatak za najvećim rivalom na vrhu ljestvice iznosi četiri boda.

Osim propuštene pobjede dvoboj će pamtiti i po teškoj ozljedi koljena vratara Love Kalinića koji će zbog nje vjerojatno propustiti Svjetsko prvenstvo.

Gosti su preuzeli inicijativu od početka susreta, a dobru priliku do dođu u vodstvo propustili su u 8. minuti kada je Krovinović iz slobodnog udarca uz lijevu aut liniju ubacio na drugu stativu, no Awaziem nije uspio zahvatiti loptu i skrenuti je u gol.

U 21. minuti Mikanović je oduzeo loptu nakon čega je uposlio Mlakara, a njegov udarac s 18 metara odlazi iznad grede.

Kontra Lokomotive u 30. minuti rezultirala je udarcem Kulenovića s dvadesetak metara kojeg Kalinić uz pomoć bloka sigurno brani. Tri minute kasnije nakon ubačaja iz kuta zaprijetio je Tuci, no vratar gostiju lako lovi loptu.

Već u 34. minuti utakmice Hajduk je bio primoran napraviti prvu zamjenu, zbog ozljede je Simić ušao umjesto Eleza. Dvije minute kasnije nakon brze akcije gostiju Melnjak je uputio ubačaj u peterac kojeg Čavlina lovi ispred Biuka.

Uslijedila je u 42. minuti kombinacija iz kornera u kojoj su Krovinović i Biuk pripremili odličnu šansu za Vukovića, no on je u ključnom trenutku promašio loptu. U nastavku akcije De Haas je oštro starta na Simića u kaznenom prostoru, no sudac Lovrić nije smatrao da je riječ o prekršaju.

Na travnjaku se zakuhalo u 43. minuti nakon sukoba Stojkovića i Mikanovića, a na koncu je žuti karton dobio igrač Hajduka koji je suparnika ulovio za vrat smatrajući da ga je u padu pokušao zakačiti nogom.

Dobar udarac Tucija vidjeli smo u 53. minuti kada je snažno pucao s dvadesetak metara, no Kalinić se nije dao iznenadit.

Tri minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka De Haas je blokirao pokušaj Biuka, a u nastavku akcije isti igrač je uposlio Krovinovića koji glavom šalje loptu pokraj stative.

Veliku šansu domaćini su propustili u 59. minuti kada je nakon kombinacije po desnoj strani i ubačaja Cipetića lopta došla do druge stative gdje je bio usamljeni Kulenović, no on iz odlične situacije šalje loptu iznad grede.

Samo minutu kasnije na drugoj strani travnjaka Čolina je povratnim dodavnjem tražio Mlakara, a njegov pokušaj s vrha peterca odlazi malo pokraj suprotne stative.

Goste je u 61. minuti u vodstvo doveo Sahiti koji je primio dodavanje Grgića na dvadesetak metara, a potom je pucao iz okreta te je prizemnim udarcem poslao loptu u donji desni kut Lokomotivina gola. Za povremenog kosovskog reprezentativca to je bio drugi prvenstveni pogodak u aktualnoj sezoni.

Hajduk je vodstvo mogao povećati u 65. minuti kada je Krovinović iskoristio pogrešku De Haasa, ali njegov prizemni udarac s desetak metara iskosa odlično brani Čavlina.

Minutu kasnije ipak smo vidjeli još jedan gol u mreži Lokomotive. Krovinović je idealno s lijeve strane uposlio Mlakara, a on s pet metara šalje loptu u gol za svoj treći ovosezonski zgoditak u HNL-u.

Dobru šansu da smanji zaostatak Lokomotiva je imala u 77. minuti kada je Pivarić iz slobodnog udarca s pokraj desne aut linije ubacio za Kulenović, a on je glavom prenio loptu na drugu stativu odakle je njegovi suigrači nisu uspjeli proslijediti iza leđa Kalinića.

Hajduk je novu zamjenu bio prisiljen napraviti u 85. minuti kada je težu ozljedu koljena zadobio vratar Lovre Kalinić koji će tako po svemu sudeći propustiti nadolazeće Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Lokomotiva je smanjila zaostatak u 88. minuti. Brzu akciju po lijevoj strani su odigrali Goričan i Tuci, a potonji je uposlio Aliyua koji dolazi do lopte prije Sentića te je šalje u gol Hajduka.

U trećoj minuti sudačke nadoknade Awaziem je na rubu šesnaesterca dobrom reakcijom u posljednji trenutak izbio loptu u korner ispred nadolazećeg Goričana. Nakon ubačaja iz kuta u prilici je bio Tuci čiji udarac glavom završava u bloku.

Domaćini do boda stižu fantastičnim golom Tucija u 96. minuti susreta. Nakon ubačaja Čavline iz slobodnog udarca s centra Awaziem je spustio loptu do albanskog napadača koji sa 16 metara iz voleja šalje loptu iza leđa Sentića.

Lokomotiva je blizu pobjede bila u 97. i 98. minuti kada je Aliyu s desne strane ubacio za Tucija, a njegov udarac glavom brani Sentić. Vratar Hajduka je na visokoj razini i nedugo potom kada je obranio udarac Pivarića iz daljine. Uslijedio je potom i ubačaj iz kuta u kojem Bubanja s druge stative iz odlične situacije šalje loptu pored stative.

U posljednjem susretu 15. kola Gorica će od 17:30 odmjeriti snage sa Slaven Belupom.