Lokomotiva deklasirala Istru 1961 i preuzela vrh ljestvice

14.08.2021., Zagreb - 5. kolo prve HNL: Lokomotiva - Istra 1961.

Josip Regovic/PIXSELL

Lokomotiva je novi lider HT Prve lige. Momčad Silvija Čabraje je u 5. kolu na domaćem terenu upisala uvjerljivu pobjedu protiv Istre 1961 rezultatom 4:0 (3:0) te se na vrhu ljestvice uz bolju gol razliku izjednačila s Osijekom.

Za pobjedu Lokomotive po dva pogotka su postigli Marko Dabro i Ibarhim Aliyu, a vrijedi izdvojiti i dvije odlične asistencije Ivana Milićevića.

Zeleno-žuti su pak nakon uvodne pobjede nad Hrvatskim dragovoljcem upisali i treći poraz u nizu te je pred novim trenerom Gonzalom Garcijom mukotrpan posao kako bi ekipu vratio na pobjednički kolosjek.

Već u 2. minuti Lokomotiva je zaprijetila preko Aliyua, no u njegovom udarcu nije bilo dovoljno preciznosti tako da vratar Lučić nije imao potrebu za intervencijom.

Pejin je u 14. minuti pokazao žuti karton Kačavendi nakon što je u prolazu laktom u glavu udario Navarra. Uskočio je potom VAR pozvavši ga da pogleda snimku situaciju zbog možebitnog isključenja Lokomotivina igrača, ali glavni sudac je nakon dodatnog pregleda ostao kod svoje prvotne odluke.

Lokomotiva do vodstva dolazi u 20. minuti. Nakon dobre akcije po lijevoj strani Miličević je ubačajem na prvoj stativi pronašao Dabru koji je loptu glavom skrenuo iza leđa Lučića.

Nova prilika za Lokomotivu uslijedila je u 26. minuti kada je Pivarić tražio Dabru, ali u posljednji trenutak ispred njega loptu u korner izbija Matić.

Milićević je u 31. minuti upisao novu asistenciju. Još jednom je odlično centrirao s lijeve strane te je ovaj put na drugoj stativi pronašao Aliyu koji je iskoristio što se Marin poskliznuo te je glavom poslao loptu kroz noge Lučiću.

U posljednjoj minuti prvog dijela Lokomotiva dolazi i do trećeg pogotka. Nakon velike pogreške Silve, Dabro je asistirao za Aliyua, njegov prvi pokušaj blokira Matić, no iz drugog puta šalje loptu u mrežu Istre.

Nakon Aliyua u 49. minuti do svog drugog gola na utakmici stiže i Dabro. Ovaj put asistenciju je ubačajem s desne strane upisao Cipetić, a napadač Lokomotive s osam metara šalje loptu iza leđa Lučića.

Obzirom na visoku prednost domaćih do konca utakmice ritam je pao tako da do posljednje minute sudačke nadoknade nismo zabilježili nijednu značajniju priliku. U 92. minuti je pak Daničić oštrim ubačajem u peterac pronašao debitanta Serderova, no njegov pokušaj na gol crti brani Santini.

Peto kolo se nastavlja od 21 sat kad na Poljudu počinje sraz Hajduka i Slaven Belupa.