Liverpool slavio 5-4, poraz Manchester Uniteda

Shaun Botterill/Getty Images

U 23. kolu engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je u subotu slavio na gostovanju kod Norwicha sa 5-4, a Manchester United je na svom terenu izgubio od Southamptona sa  0-1.

Nakon prošlotjednog trijumfa protiv Liverpoola navijači Manchester Uniteda vjerojatno su se ponadali da slijede bolji dani, ali ubrzo je stigao “hladan tuš”, poraz od  Southamptona  0-1. Strijelac pobjedničkog gola za “svece” bio je  Charlie Austin u 87. minuti

Svi se pitaju kada će Leicester posustati, ali “lisice” se ne daju. Kod kuće su svladali Stoke sa 3-0 pogocima Drinkwatera (42), Vardyja (66) i Leonarda Ulloae (87), te su se izdvojili na vrhu ljestvice sa 47 bodova.

Tottenham je u gostima svladao Crystal Palace sa 3-1 i drži priključak sa liderima, Leicesterom, Arsenalom i  Manchester Cityjem. Večeras City gostuje kod Bilićevog West Hama, a u nedjelju u derbiju kola Arsenal dočekuje Chelsea.

U prvoj utakmici 23. kola Liverpool je slavio kod Norwicha s 5-4 nakon što je domaća momčad vodila 3-1, a gosti su do pobjede stigli pogotkom u petoj minuti sudačke nadoknade.
Liverpool je poveo u 18. minuti pogotkom Brazilca Firmina, da bi do kraja poluvremena domaći došli do vodstva golovima Mbokanija u 29. i Naismitha u 41. minuti. Hoolahan je u 54. minuti povećao vodstvo Norwicha na 3-1, nakon čega je uslijedila velika Liverpoolova serija od tri pogotka. Na 2-3 smanjio je Henderson u 55. minuti, izjednačio je Firmino u 63. minuti, a goste je do drugog vodstva doveo Milner u 75. minuti.

Kad se činilo da će utakmica završiti pobjedom momčadi Juergena Kloppa, u drugoj minuti sučevog vremena Bassong je izjednačio na 4-4. No, ‘crveni’ su ipak otišli iz Norwicha s punim plijenom zahvaljujući Adamu Lallani koji je iskoristio nespretnost domaće obrane i udarcem s desetak metara u 95. minuti svladao vratara Rudda za konačnih 5-4.

Za Norwich je debitirao i odigrao cijelu utakmicu donedavni desni bočni zagrebačkog Dinama Portugalac Ivo Pinto, dok Dejan Lovren zbog ozljede nije konkurirao za momčad Liverpoola.