Liverpool ponovno izvukao pobjedu u završnici susreta

epa08019823 Liverpool's Dejan Lovren (R) in actions against Crystal Palace's Jordan Ayew (L)  the English Premier League soccer match between Crystal Palace v Liverpool at Selhurst Park in London, Britain, 23 November 2019.  EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

U subotnjim susretima 13. kola Premier lige gosti su slavili u šest utakmica, a jedino je Arsenal na domaćem terenu protiv predzadnjeg Southamptona izvukao remi (2-2), i to pogotkom Lacazettea u sudačkoj nadoknadi (90+6).

Liverpool je ponovno izvukao pobjedu u završnici susreta. U gostima kod Crystal Palacea “redsi” su poveli pogotkom Sadia Manéa u 49. minuti i minimalnu prednost imali su sve do 82. minute, kada je Wilfried Zaha pogodio za 1-1. No, u 85. minuti u gužvi nakon kornera najbolje se snašao Firmino, koji je zabio za pobjedu Liverpoola 2-1.

Hrvatski stoper Dejan Lovren za Liverpool je odigrao cijeli susret, a u 62. minuti nakon kornera mogao se upisati u strijelce, ali njegov dolazak na drugu stativu bio je trunku prespor.

Leicester i dalje igra u odličnoj formi, u gostima je dobio Brighton sa 2-0 i privremeno je izbio na drugo mjesto tablice. Pogotke za “lisice” postigli su Ayoze Pérez (64) i Jamie Vardy (82-pen).

Nogometaši Tottenhama su u prvom susretu pod vodstvom novog menadžera Josea Mourinha na gostovanju pobijedili West Ham sa 3-2. Portugalski stručnjak je prije tri dana preuzeo londonski klub i u svom premijernom nastupu upisao je tri boda. Bila je to prva pobjeda Tottenhama u zadnjih šest kola.
Strijelci za Tottenham bili su Son Heung-Min (36), Lucas Moura (43) i Harry Kane (49), dok su golove za West Ham zabili Michail Antonio (73) i Angelo Ogbonna (90+6).

Večeras u derbiju kola sastaju se Manchester City i Chelsea.