Liverpool pobijedio Nottingam Forest u 32. kolu engleskog prvenstva

epa10577598 Mohamed Salah (L) of Liverpool celebrates with teammates after scoring his second goal during the English Premier League soccer match between Leeds United and Liverpool in Leeds, Britain, 17 April 2023.  EPA/ADAM VAUGHAN EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/ADAM VAUGHAN

U susretu 32. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je pobijedio Nottingham Forest sa 3-2 ostvarivši tek drugu pobjedu u zadnjih sedam susreta u svim natjecanjima.

Bila je to zanimljiva i neizvjesna utakmica u kojoj su “Redsi” lovili drugu uzastopnu pobjedu, a Forest važne bodove u borbi za prvoligaški spas.

Zanimljivo, svih pet golova je postignuto u drugom poluvremenu. Liverpool je imao 1-0 i 2-1, Nottingham se uporno vraćao, no domaćin je trećim pogotkom prelomio utakmicu.

Za Liverpool je dva gola zabio Digo Jota (47, 55), a jednog Mohamed Salah (70), dok su za goste strijelci bili Neco Williams (51) i Morgan Gibbs-White (67).

Leicester City je preokretom porazio Wolverhampton sa 2-1 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas.

Matheu Cunha je u 13. minuti doveo goste u vodstvo, no “Lisice” su okrenule rezultat golovima Kelechija Iheanacha (37-11m) i Timothyja Castagnea (75).

Fulham je identičnim rezultatom pobijedio Leeds United sa 2-1 upisavši drugu uzastopnu pobjedu.

Sva tri gola pala su u drugom dijelu susreta. Fulham je poveo u 58. minuti golom Harryja Wilsona, a na 2-0 je povisio Andreas Pereira u 82. minuti. Tračak nade gostima donio je Patrick Bamford deset minuta prije kraja susreta.

Crystal Palace i Everton su pružili skromnu predstavu odigraviš 0-0, dok su Brentford i Aston Villa remizirali 1-1.

U vodstvo je Arsenal sa 75 bodova, pet više od Manchester Cityja koji ima i dva susreta manje.

Leicester je pobjedom napustio zonu spasa, a posljednja tri mjesta, koja vode u niži rang natjecanja, sada drže Everton, Nottingham Forest i Southampton.