LIGUE 1 Toma Bašić strijelac protiv Metza

12.06.2019. , Pula - Stadion Aldo Drosina. Prijateljska medjunarodna nogometna utakmica U-21, Hrvatska-Danska. Toma Basic

Goran Kovacic/PIXSELL

U 24. kolu Ligue 1 Bordeaux je na gostovanju kod Metza nakon preokreta slavio rezultatom 1:2 (1:0). Izabranici Paula Souse su devetom pobjedom u prvenstvenoj sezoni barem privremeno skočili na šesto mjesto ljestvice.

Samo šest minuta kasnije Metz je ostao s igračem manje kad je izravni crveni karton dobio zbog grubog prekršaja na sredini terena dobio Pajot.

Bordeaux je izjednačio na početku drugog poluvremena, u 51. minuti, kada je udarcem sa 17 metara, uz pomoć domaće obrane, poentirao Toma Bašić. Mladom veznjaku to je bio prvi gol u aktualnoj sezoni Ligue 1, a jedan je dodao i u kupu.

Do potpunog preokreta dolayi u 84. minuti kada tri boda gostima lijepim golom na asistenciju Otavia donosi Oudin.