Ligue 1: Nantes na Parku Prinčeva preokretom do pobjede nad PSG-om

epa09028746 Kylian Mbappe of Paris Saint-Germain warms up for the French Ligue 1 soccer match between Paris Saint-Germain (PSG) and AS Monaco in Paris, France, 21 February 2021.  EPA/IAN LANGSDON

EPA/IAN LANGSDON

Nogometaši Nantesa u nedjelju su u 29. kolu francuskog prvenstva slavili protiv PSG-a s 2:1. Bila je to prva pobjeda Nantesa na Parku prinčeva nakon studenog 2002. godine.

U vodstvo du došli Parižani u 42. minuti preko Juliana Draxlera, no Nantes je došao do senzacionalnog preoketa. Randal Kolo Muani je izjednačio u 59. minuti, a Moses Simon je u 71. doveo goste u prednost.

Nantes je gostovanje u Parizu dočekao kao pretposljednja momčad lige, a s neočekivana tri boda ‘skočio’ je za jedno mjesto. No, i dalje se nalaze u zoni ispadanja. PSG je, s druge strane, propustio priliku preuzeti vrh nakon što je lider Lille remizirao kod Monaca. Ta je utakmica završila bez golova.

U ranije odigranim susretima Bordeaux i Rennes su ostvarili pobjede kojima su prekinuli crne serije. Bordeaux je porazio Dijon s 3:1, a Rennes je minimalno pobijedio Strasbourg.