LIGUE 1 Monaco preokrenuo protiv Montpelliera, nastupali Subašić i Pašalić

EPA/GUILLAUME HORCAJUELO

U posljednjoj utakmici francuske Ligue 1, Monaco je slavio na gostovanju kod posljednjeplasiranog Montpelliera sa 3:2. Hrvatski reprezentativci Danijel Subašić i Mario Pašalić odigrali su cijelu utakmicu.

Subašić je u prvom poluvremenu dva puta morao po loptu u gol. Poveli su domaćini preko Congrea u 26. minuti, a Carrillo je u posljednjoj minuti prvog dijela postigao autogol za veliku prednost Montpelliera.

Ipak, Monaco je u drugom poluvremenu potpuno preokrenuo rezultat. Prvo je Fabio Coentrao u 56. minuti smanjio na 3:1, devet minuta kasnije izjednačio je Lemar. Konačni rezultat postavio je Fabinho u četvrtoj minuti sudačke nadoknade s bijele točke. Penal je sviran nakon prekršaja vratara Ligalija na Coentrau.

PSg je vodeća momčad prvenstva sa 17 bodova, slijedi St. Etienne sa bodom manje. Rennes je treći sa 14 bodova, dok Lyon, Reims, Angers i Caen imaju po 12. Monaco je sa večerašnja tri boda stigao do desetog mjesta sa 11 bodova, dok je Montpellier ostao posljednji sa samo jednim osvojenim bodom iz sedam susreta.

REZULTATI:

Montpellier – Monaco 2-3 (Congre 26, Carrillo 45-ag / Coentrao 56, Lemar 65, Fabinho 90+4)

U srijedu:

Toulouse – Marseille 1-1 (Braithwaite 67 / Batshuayi 90)
Troyes – St Etienne 0-1 (Ayasse 13-ag)
Lorient – Caen 2-0 (Moukandjo 13, Waris 36)
Ajaccio – Rennes 1-1 (Larbi 45+1 / Giovanni Sio 89)
Nica – Bordeaux 6-1 (Germain 33, Le Bihan 42, Pallois 52-ag, Ben Arfa 68,75, Mendy 84 / Plasil 6)
Lyon – Bastia 2-0 (Kalulu 18, Tolisso 88)