Ligue 1: Majerov Rennes u sezonu ušao porazom

03.06.2022., stadion Gradski vrt, Osijek - Nogometna utakmica Lige nacija, Hrvatska - Austrija. Lovro Majer Photo: Dubravka Petric/PIXSELL

Dubravka Petric/PIXSELL

Nogometaši Rennesa loše su ušli u novu sezonu francuskog prvenstva izgubivši pred svojim navijačima dvoboj prvog kola od Lorienta sa 1-0.

Iako su bili nadmoćni tijekom cijelog dvoboja (udarci 21-8, unutar okvira 6-2), domaći nogometaši nisu uspjeli nijednom zatresti mrežu Lorienta koju je odlično čuvao Yvon Mvogo.

Odluka o pobjedniku pala je u 65. minuti, kad je Arthur Theate nespretno reagirao na jedan ubačaj pred vrata Rennesa i u pokušaju ispucavanja iz peterca loptu poslao u vlastitu mrežu.

Hrvatski reprezentativac Lovro Majer igrao je za Rennes do 68. minute.

Nogometaši Lillea dobro su započeli novu sezonu pobijedivši pred svojim navijačima povratnika u elitno društvo Auxerre sa 4-1. Pobjednik je odlučen već u prvom poluvremenu, nakon kojeg je Lille vodio sa 3-0. Benjamin Andre je zatresao mrežu već u 1. minuti, da bi Jonathan David postigao dva uzastopna pogotka u 3. i 39. minuti. Akim Zedadka je u 64. minuti pogodio za 4-0, dok je četiri minute poslije Gaetan Charbonier postigao utješni pogodak za Auxerre.

Angers i Nantes su odigrali utakmicu bez pogodaka. Marin Jakoliš je za Angers igrao od 63. minute i našao se dvaput u prilikakama za pogodak. U 83. minuti je njegov udarac nakon solo prodora obranio gostujući vratar Lafont, a u 87. minuti je s ruba kaznenog prostora Jakoliš poslao loptu tik uz vratnicu.

Lens je umalo prokockao tri pogotka prednosti, ali je na kraju ipak svladao Brest sa 3-2. Sva tri pogotka za domaću momčad postigao je francuski napadač Florian Sotoca (27, 62, 65), a isti je igrač u 33. minuti propustio realizirati kazneni udarac. Gosti su zaprijetili preokretom u završnih 25 minuta, golovima Harisa Belkeble (66) i Romaina Del Castilla (82), koji je iz drugog pokušaja realizirao kazneni udarac.

Sa 3-2 je slavio i Montpellier protiv Troyesa. Prva četiri pogotka pala su u prvih 17 minuta utakmice, a Troyes je dvaput stizao prednost domaće momčadi. Za Montpellier su pogađali Saint-Luce (3) i Savanier (15), a za goste Tardieu (12-11m) i Balde (17). Pobjedu Montpellieru donio je Savanier (81) svojim drugim pogotkom.

Toulouse i Nica su odigrali 1-1, a prvijenac u dresu Nice zabio je Velšanin Aaron Ramsey koji je ovog ljeta došao u klub s Azurne obale iz Juventusa, a u svom debiju je postigao gol za 1-1 u 78. minuti, samo minutu nakon što je ušao kao zamjena. Domaći su vodili od 20. minute i gola Dallinge.

Od 20.45 sati svoj će debi na klupi Marseillea imati hrvatski stručnjak Igor Tudor u posljednjem dvoboju 1. kola, u kojem je njegova momčad domaćin Reimsu.

Francuska – 1. kolo
Toulouse – Nice 1-1 (Dallinga 20 / Ramsey 78)
Angers – Nantes 0-0
Lens – Brest 3-2 (Sotoca 27, 62, 65 / Belkebla 66, Del Castillo 82-11m)
Lille – Auxerre 4-1 (Andre 1, David 3, 39, Zedadka 64 / Charbonier 68)
Montpellier – Troyes 3-2 (Sainte-Luce 3, Savanier 15, 81 / Tardieu 12-11m, Balde 17)
Rennes – Lorient 0-1 (Theate 65-ag)