Ligue 1: Lille slavljem na Parku prinčeva preuzeo vodstvo na ljestvici

epa09113653 Tiago Djalo of Lille OSC is booked during the French Ligue 1 soccer match between Paris Saint German and Lille OSC, in Paris, France, 03 April 2021.  EPA/IAN LANGSDON

EPA/IAN LANGSDON

Nogometaši Lille s minimalnih su 1-0 (1-0) slavili na gostovanju protiv Paris Saint-Germaina u derbiju 31. kola francuskog prvenstva i tako preuzeli vodeću poziciju od branitelja naslova.

Pobjedonosni pogodak postigao je Kanađanin Jonathan David koji je zatresao mrežu u 20. minuti. Gosti su se ostatak utakmice vrlo uspješno branili i prijetili iz rijetkih, ali opasnih kontranapada. PSG je imao nadmoć u posjedu i ukupnom broju udaraca, ali onih prijetećih bilo je malo. Najbliže pogotku bio je Kylian Mbappe u 15. minuti, ali je njegov udarac s desetak metara odlično obranio Mike Maignan.

U 90. minuti obje su momčadi ostale s igračem manje. Sudac Bastien pokazao je zbog međusobnog naguravanja drugi žuti karton Neymaru i portugalskom braniču Lillea Tiagu Djalu.

Nakon tog isključenja gostujući trener Galtier odlučio je ubaciti u igru hrvatskog reprezentativca Domagoja Bradarića, koji je dobro odradio obrambene zadaće pa je mreža Lillea ostala netaknuta za veliku pobjedu na Parku prinčeva kojom je Lille sa 66 bodova, tri više od PSG-a preuzeo vodstvo na ljestvici.

Na otvaranju 31. kola Monaco, kojeg vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, pobijedio je Metz sa 4-0 skočivši na treće mjesto Le Championnata.

Metz je uspio u prvom poluvremenu sačuvati mrežu nedirnutom, no u nastavku je primio četiri gola, a u samoj završnici i ostao s igračem manje.

Strijelci za momčad iz Kneževine bili su Cesc Fabregas (50-11m), Kevin Volland (52) i Wissam Ben Yedder (77, 89-11m). Metz je u 88. minuti ostao bez isključenog Johna Boyea (88).

Kovačeva momčad se ovom pobjedom probila na treće mjesto Le Championnata sa 62 boda.