LIGUE 1 Hat-trick Zlatana Ibrahimovića, PSG otišao na +25

EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

U prvoj utakmici 32. kola francuske Ligue 1 nogometaši PSG-a svladali su Nicu sa 4:1. Tri je pogotka postigao sjajni Zlatan Ibrahimović, a jednog je dodao Brazilac David Luiz.

Prvi pogodak Ibrahimović je zabio u 15. minuti susreta na asistenciju Davida Luiza. Hatem ben Arfa izjednačio je u 18. minuti, ali Ibrahimović vraća prednost Parižanima u 34. minuti.

U drugom poluvremenu David Luiz pogodio je za 3:1 u 48. minuti, a hat-trick Ibrahimović zaključuje osam minuta prije kraja, iskoristivši asistenciju Adriena Rabiota.

PSG je uvjerljivo prva momčad francuskog prvenstva sa 80 bodova, 25 više od Monaca. Nica je treća sa 50 bodova.