LIGA PRVAKA: Visoka pobjeda Liverpoola, asistencija Brozovića u slavlju Intera

epa07940535 FC Internazionale's Marcelo Brozovic attends a press conference at Suning Training Center in Appiano Gentile, Como, Italy, 22 October 2019. FC Inter will face Borussia Dortmund in their UEFA Champions League Group F soccer match on 23 October 2019.  EPA/MATTEO BAZZI

EPA/MATTEO BAZZI

Aktualni pobjednici Lige prvaka, nogometaši Liverpoola večeras su slavili protiv Genka s 4:1 u trećem kolu Lige prvaka. Liverpool je u gostima došao do vodstva već u drugoj minuti preko Oxlade-Chamberlaina, koji je u 57. minuti postigao i svoj drugi gol. Na 3: povisio je Sadio Mané u 77. minuti, a deser minuta kasnije zabio je i Mohamed Salah. Jedini gol za Genk postigao je Stephen Odey u 88. minuti.

Napoli je s 3:2 pobijedio Red Bull Salzburg u gostima. Dva gola za Napoli postigao je Dries Mertens, a jednog Lorenzo Insigne. Oba gola za domaćine postigao je  Erling Braut Håland.

Napoli je vodeća momčad skupine E sa sedam bodova, Liverpool ima bod manje. Salzburg je na tri boda, dok je Genk osvojio jedan bod.

U skupini F Inter je upisao važnu pobjedu protiv Borussije Dortmund. Talijanski klub je poveo preko Martineza u 22. minuti, a konačni rezultat postavio je Candreva u 89. minuti. Asistirao mu je Marcelo Brozović, koji je odigrao cijelu utakmicu za Inter. Inter je mogao i do uvjerljivije pobjede, ali u 82. minuti vratar Borussije obranio je kazneni udarac Martinezu.

U drugoj utakmici ove skupine Barcelona je s 2:1 slavila protiv Slavije iz Praga. Leo Messi doveo je Barcelonu u prednost u trećoj minuti, a izjednačio je Jan Boril u 50. minuti. Pobjedu Barceloni donio je Peter Olayinka, autogolom u 57. minuti. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić ponovno je od tenera dobio ‘mrvice’ – u igru je ušao u 84. minuti umjesto Artura Vidala.

Barcelona je vodeća momčad skupine F sa sedam bodova, Inter i Borussia imaju po četiri boda, a Slavia jedan bod.

Benfica je u skupini G slavila protiv Lyona s 2:1. Rafa Silva doveo ih je u vodstvo u četvrtoj minuti, Memphis Depay izjednčio je u 70. minuti, a novo vodstvo i, na kraju pobjedu, Benfici je dobio Pizzi u 85. minuti. Ranije je RB Salzburg pobijestio Zenit s istim rezultatom.

RB Leipzig ostao je vodeća momčad na tablici sa šest bodova, Zenit i Lyon imaju po četiri, a Benfica je večera osvojilka prva tri boda.

U prvoj utakmici skupine H, Chelsea je s 1:0 u ranijem terminu pobijedio Ajax, a večeras su Lille i Valencia odigrali bez pobjednika, 1:1. Valencia je u vodstvo došla u 63. minuti, kada je pogodio  Denis Cheryshev. Bod francuskoj momčadi donio je Jonathan Ikoné u petoj minuti sudačke nadoknade. Hrvatski nogometaš Domagoj Bradarić odigrao je cijelu utakmicu za Lille.

Ajax i Chelsea vodeće su momčadi skupine H sa po šest bodova, Valencia je treća sa četiri boda, dok Lille ima jedan bod.

OZNAKE: Liga prvaka