LIGA PRVAKA Večer bez golova

epa07381634 Bayern's head coach Niko Kovac reacts during the UEFA Champions League round of 16 first leg soccer match between Liverpool FC and FC Bayern Muenchen at the Anfield in Liverpool, Britain, 19 February 2019.  EPA/PETER POWELL

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Liverpool i Bayern su na Anfieldu odigrali bez golova, a identičnim rezultatom završio je i susret između Lyona i Barcelone.

Bile su to zanimljive utakmice visokog ritma, s dosta prilika na obje strane, ali nažalost i bez golova. Uzvratni susreti su 13. ožujka u Munchenu i Barceloni.

Liverpool je igrao bez suspendiranog Virgila van Dijka, a uoči utakmice ipak je otpao i hrvatski reprezentativac Dejan Lovren koji ima problema s ozljedom zadnje lože. Niko Kovač kod gostiju nije mogao računati na ozlijeđene Robbena, Tolissoa i Goretzkea, Boateng nije nastupio zbog bolesti, a Muller zbog suspenzije.

Prvu veliku priliku na utakmici imali su gosti u 13. minuti. Gnabry je ubacio s desnog krila, a Matip je loše reagirao napucavši loptu u svog vratara. Tri minute kasnije vratara Alissona Beckera mogao je ugroziti i James Rodriguez, ali je Kolumbijac loše pucao.

Domaćin je prvi put ozbiljnije zaprijetio u 24. minuti kada je Alexander-Arnold prebacio loptu na drugu stativu do Salaha koji je pucao pored gola. U 33. minuti vidjeli smo i najbolju priliku u prvom dijelu. Nakon što je Keita pucao s ruba kaznenog prostora, lopta se odbila do Manea, koji je sa sedam metara promašio cijeli gol.

U 59. minuti opasno je zaprijetio Gnabry opalivši s više od 20 metara, ali je pucao preko gola. Najbolju priliku u nastavku Liverpool je imao u 85. minuti kada je Mane u padu pucao glavom, a Neuer odbio u korner.

U drugom susretu večeri Lyon i Barcelona su također, odigrali bez golova. Barca je očekivano imala veći posjed lopte, ali to nije uspjela pretvoriti u golove, a najbolji igrač utakmice bio je domaći vratar Anthony Lopes.

Katalonski sastav je ove sezone odigrao 39 službenih utakmica, a tek drugu u kojoj nije bilo golova. Prvu su odigrali prije devet dana na gostovanju kod Athletic Bilbaoa.

Lyon i Barcelona su u osmini finala igrali i prije deset godina, a Barca je tada prošla dalje ukupnim rezultatom 6-3 (1-1, 5-2).

Najbolju priliku domaćin je imao u devetoj minuti. Terrier je pucao sa 20-tak metara, a Ter Stegen je uspio odbiti loptu u prečku. Barca je uzvratila u 20. minuti, s krila je pucao Dembele, ali je Lopes sjajno obranio.

Lopes je odlično reagirao i u 65. minuti obranivši Messijev udarac. Argentinski majstor je opasno zaprijetio i nekoliko minuta kasnije, no prebacio je vrata. U 70. minuti sjajnu priliku je imao Suarez, ali je i on pucao pored vrata. U 76. minuti pucao je i Coutinho, ali je Lopes još jednom bio siguran.

Ivan Rakitć je odigrao cijeli susret za goste.

LIVERPOOL – BAYERN 0-0

LIVERPOOL. Stadion Anfield – 54.000 gledatelja; Sudac: Gianluca Rocchi (Italija):

Strijelac: –

Žuti kartoni: Henderson / Kimmich

Crveni karton: –

LIVERPOOL: Becker – Alexander-Arnold, Matip, Fabinho, Robertson – Wijnaldum, Henderson, Keita (od 76. Milner) – Salah, Firmino (od 77. Origi), Mane

BAYERN: Neuer – Kimmich, Sule, Hummels, Alaba – Thiago Alcantara, Javi Martinez, Rodriguez (od 87. Sanchez)  – Gnabry (od 89. Rafinha), Lewandowski, Coman (od 81. Ribery)

LYON – BARCELONA 0-0

LYON. Stadion Parc Olympique Lyonnais – 59.000 gledatelja; Sudac: Cuneyt Cakir (Turska);

Žuti kartoni: Aouar, Dubois / Sergi Roberto, Semedo

LYON: Lopes – Dubois, Marcelo, Denayer, Mendy – Ndombele (od 85. Cheikh), Aouar – Traore (od 69. Tousart), Depay, Terrier (od 76. Cornet) – Dembele

BARCELONA: Ter Stegen – Semede, Pique, Lenglet, Jordi Alba – Sergi Roberto (od 81. Vidal), Busquets, Rakitić – Messi, Suarez, Dembele (od 68. Coutinho)

OZNAKE: Liga prvaka