LIGA PRVAKA: Suarez donio preokret za Barcelonu

epa05245571 FC Barcelona's Lionel Messi attempts an overhead kick during the UEFA Champions League quarter final first leg soccer match between FC Barcelona and Atletico Madrid, at Camp Nou stadium in Barcelona, Spain, 05 April 2016.  EPA/ALBERTO ESTEVEZ

U prvom susretu četvrtfinala nogometne Lige prvaka Barcelona je na Camp Nou pobijedila Atletico Madrid 2-1 nakon što je sat vremena imala igrača više.

Bio je to njihov treći međusobni okršaj ove sezone i treći koji je završio Barcinom pobjedom 2-1.

Atletico je poveo u 25. minuti golom Fernanda Torresa, no deset minuta kasnije Torres je isključen zbog drugog žutog kartona. U nastavku susreta Katalonci su okrenuli rezultat golovima Luisa Suareza (63, 74). Osim crvenog kartona, njemački sudac Brych je u čvrstoj i nervoznoj utakmici pokazao još osam žutih kartona. Uzvratni susret je 13. travnja na Vicente Calderonu.

Barca devetu sezonu uzastopce igra u četvrtfinalu Lige prvaka, a u zadnjih osam sezona ispala je samo jednom i to od Atletico Madrida i to prije dvije sezone. Atletico je pak treću sezonu u nizu među osam najboljih, a zanimljivo sva tri puta protivnici su bili klubovi iz Primere. Lani je Atletico u četvrtfinala ispao od Reala, a prije dvije sezone je slavio protiv Barcelone. Kako će završiti treći okršaj doznat ćemo idućeg tjedna.

Atletico je odlično ušao u utakmicu i potpuno ukočio Barcine zvijezde. Gosti su šokirali Camp Nou u 25. minuti kada je Torres zabio na asistenciju Kokea. Bio je to već 11. Torresov pogodak u 15 nastupa protiv Barce. Međutim, Torres je u svega deset minuta od junaka postao tragičar. Četiri minute nakon što je postigao pogodak dobio je žuti karton zbog povlačenja Neymara, a u 35. minuti i drugi žuti zbog neopreznog prekršaja nad Sergiom Busquetsom. U deset minuta Atleticov napadač je zabio gol, te zaradio dva žuta kartona i isključenje. Domaćin do kraja prvog poluvremena niti jednom ozbiljnije nije ugrozio suparnička vrata, no u nastavku je krenula opsada Oblakova gola.

U 49. minuti je Messi pokušao ‘škaricama’, no pucao je pored gola, a dvije minute kasnije je Neymar je uzdrmao vratnicu. Brazilac je zaprijetio i pet minuta kasnije udarcem glavom, no Oblak je bio spreman. Neymar je pokušao i u 62. minuti, no ponovo nedovoljno precizno. Ipak, minutu kasnije Barcelonina dominacija je donijela ploda. Jordi Alba je pucao, a u gužvi pred golom je Suarez postavio nogu i zabio za 1-1. Sjajni urugvajski napadač je u 74. minuti na ubačaj Dania Alvesa zabio glavom za 2-1.

BARCELONA – ATLETICO MADRID 2-1